یك مسئول خبر داد:

آتش سوزی گسترده در جنگل های كوه سفید كهگیلویه و بویراحمد

آتش سوزی گسترده در جنگل های كوه سفید كهگیلویه و بویراحمد

آبیاری: كهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده در استان كهگیلویه و بویراحمد از مردم و ستاد بحران استان برای مهار آتش سوزی جنگل های كوه سفید استمداد طلبید.


ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کوه سفید شهرستان لنده آگاهی داد و اظهار داشت: این آتش سوزی از ساعت ۱۵عصر امروز شروع شده و همچنان (ساعت ۲۳ و ۴۵ دقیقه ) ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه پوشش جنگلی منطقه گرفتار آتش سوزی بلوط و کیکم است، اضافه کرد: الان ۲۵ نفر از نیروهای منابع طبیعی و مردمی شهرستان در کوشش برای مهار آتش سوزی هستند اما آتش گسترده است و هر لحظه بیشتر می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده اشاره کرد: هنوز خسارات وارده معین نیست اما برآورد اولیه نشان میدهد که تابحال حدود ۱۵ هکتار جنگل و مرتع شهرستان در آتش سوخته است.
محمدی اشاره کرد: از ستاد مدیریت بحران استان درخواست کمک و اعزام نیرو برای مهار آتش سوزی را داریم و با توجه به این که منطقه کوهستانی و سخت گذر است برای رسیدن نیروها تا محل آتش سوزی باید سه ساعت را پیاده روی کرد بدین سبب فردا جمعه برای کمک به مهار آتش سوزی نیاز جدی به بالگرد داریم.
وی درباب علت آتش سوزی بیان کرد: هنوز علت آتش سوزی معین نیست.
همچنین سید خدادوست موسوی، فرماندار شهرستان لنده نیز در این خصوص به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع کوه سفید این شهرستان در حال پیش روی و گسترش است.
وی اضافه کرد: نیروهایی برای کمک به مهار آتش سوزی اعزام شدند اما حجم آتش سوزی بالاست.
موسوی اشاره کرد: برای کنترل و مهار آتش سوزی به نیرو، تجهیزات نیاز داریم و برای فردا نیز درخواست بالگرد جهت کمک و انتقال نیروها به ارتفاعات را داریم.


منبع:

1399/06/28
15:02:17
5.0 / 5
1270
تگها: تجهیزات , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد