بهره برداری 5500 هكتار شهرك های كشاورزی طی 6 سال اخیر

بهره برداری 5500 هكتار شهرك های كشاورزی طی 6 سال اخیر

به گزارش آبیاری مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی اظهار داشت: از سال 92 تابحال واحدهای تولیدی شهرك های كشاورزی در مساحت پنج هزار و 539 هكتار در حال ساخت سازه و بهره برداری هستند.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « علی اشرف منصوری» با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تابحال واحدهای تولیدی شهرک های کشاورزی در مساحت ۵ هزار و ۵۳۹ هکتار در حال ساخت سازه و بهره برداری هستند، اضافه کرد: از این مساحت یک هزار و ۲۶۰ هکتار برای فعالیت گلخانه ای، ۳ هزار و ۷۶۸ هکتار برای مجتمع های شیلاتی و ۵۱۱ هکتار برای شهرک های دامپروری اختصاص یافته است.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی در کشور، اظهارداشت: کمک به تامین امنیت غذایی و تحقق جهش تولید، افزایش راندمان از منابع و استفاده بهینه و مطلوب از منابع آب وخاک از لزوم های ایجاد شهرک های کشاورزی است.
منصوری با اشاره به اینکه شهرک های کشاورزی سبب کاهش هزینه های تولید به سبب تامین خدمات مشترک شامل آب، برق و گاز و زیرساخت ها می شوند، تصریح کرد: حفاظت از اراضی و جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری به سبب نظارت مستمر و مؤثر بر واگذاری ها و همین طور امکان اجرای الگوی کشت باتوجه به نیاز بازار نیز از دیگر مزایای ایجاد شهرک های کشاورزی است.
به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی، فراهم بودن مدیریت بازاریابی و بازاررسانی تولیدات در داخل و خارج کشور باتوجه به قابلیت برنامه ریزی تولید و حجم بالای محصولات در شهرک های کشاورزی نیز امکان پذیر است.
وی تصریح کرد: احیا و راه اندازی مجتمع های راکد موجود در استانها، ایجاد اشتغال مولد و پایدار و حرکت به سمت کشاورزی مدرن و صنعتی از دیگر مزایای ایجاد شهرک های کشاورزی است.
منصوری درباره پرداخت تسهیلات جهت راه اندازی شهرک های کشاورزی هم اظهار داشت: بمنظور ایجاد شهرک های کشاورزی تابحال ۱۰ هزار و ۵۷۲ میلیارد ریال برای ۲۳۴ پرونده راه اندازی شهرک های گلخانه ای، شیلاتی و دامپروری منجر به عقد قرارداد شده که ۹۵ درصد پرداخت این تسهیلات برای ۲ سال اخیر بوده است.منبع:

1399/07/04
12:35:25
5.0 / 5
1571
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد