وزیر جهاد كشاورزی:

سند تحول بخش كشاورزی بزودی تدوین می شود

سند تحول بخش كشاورزی بزودی تدوین می شود

به گزارش آبیاری وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: سند تحول بخش كشاورزی كشور با همكاری شورایعالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین خواهد شد.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوزای» در نشست با مدیران بنیاد ملی گندمکاران، اقدام این بنیاد در کشت قراردادی با صنایع ماکارونی را پرارزش توصیف کرد و اضافه کرد: بنیاد گندمکاران می تواند با همکاری معاونت امور زراعت و موسسات تحقیقاتی، از راه کشت قراردادی ارقامی مانند ارزن، سورگوم و تریتیکاله در مناطق مستعد به تأمین نیاز کشور پرداخته و به جایگزینی این محصولات به جای نهاده های وارداتی جو، ذرت و دانه های روغنی، کمک نماید.
وزیر جهاد کشاورزی، اهمیت به کارگیری ترکیبات جدید برای افزایش اثربخشی و کاهش قیمت کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از همکاری بنیاد گندمکاران در توزیع کودهای کشاورزی بهره گیری کند.
خاوازی اظهار داشت: لازم است با همکاری صندوق توسعه پشتیبانی از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بنیاد ملی گندمکاران، صندوق پشتیبانی از گندمکاران راه اندازی شود.
تعیین مجری برای پیگیری سوخت بخش کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تابحال به مبحث سوخت بخش کشاورزی به خوبی پرداخته نشده است، تصریح کرد: بزودی برای پیگیری و مدیریت مبحث سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی، مجری تعیین خواهد شد.
وی سپس به برنامه این وزارتخانه برای تغییر سیمای کشاورزی و افزایش ورود و فعالیت جوانان در این بخش با مشارکت شورایعالی روستایی و عشایری و صدا و سیما اشاره نمود و اضافه کرد: با همکاری شورایعالی انقلاب فرهنگی، سند تحول بخش کشاورزی کشور تهیه و تدوین می شود.
دیگر رانتی در سامانه بازارگاه اتفاق نمی افتد
خاوازی در ادامه با اشاره به اینکه سامانه بازارگاه از بنیان تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: با هوشمندسازی این سامانه، امضاهای طلایی حذف شده و با مشخص بودن جزئیات تبادلات، عملا رانتی اتفاق نخواهد افتاد.
به گفته وی، میز خدمت با حدود ۳۰ خط تلفن تعبیه شده تا پاسخگوی سئوالات و مشکلات احتمالی کشاورزان باشد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، برای رفع مشکل توزیع نهاده ها در میان تولیدکنندگان بخش کشاورزی، از آغاز شهریورماه با پیگیری های معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی، قرار شد ایرادات سامانه توزیع نهاده های دامی (بازارگاه) اصلاح و شکل جدید این سامانه بعد از تبیین کارکرد آن برای تشکل های مربوطه، وارد مدار شود.منبع:

1399/07/09
23:48:44
5.0 / 5
1446
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد