كاهش محسوس دما و بارش برف در بعضی استان ها

كاهش محسوس دما و بارش برف در بعضی استان ها

به گزارش آبیاری مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مركزی اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: در روز جمعه (امروز) در استانهای ساحلی و برخی نقاط استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، شمال سمنان، کردستان، شرق کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، غرب اصفهان و شمال چهارمحال و بختیاری بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه همینطور پیشبینی می شود که در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف داشته باشیم، اظهار داشت: در روز شنبه هم شاهد بارش پراکنده در استان مازندران خواهیم بود و برای دو روز آینده هم در نیمه شرقی کشور، در برخی از ساعات وزش باد شدید و در مکان های مستعد، گرد و خاک پیشبینی می شود.
ضیاییان افزود: روز جمعه در شمال شرق، شرق، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی همچون تهران و نواحی مرکزی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما در شرق کشور تا دوشنبه تدوام دارد.
وی ادامه داد: در سایر نقاط واقع در نیمه شمالی کشور از شنبه تا آخر هفته آینده و در شرق کشور از دوشنبه تا آخر هفته روند تدریجی افزایش دما را خواهیم داشت و این در شرایطی است که خلیج فارس در دو روز آینده و دریای خزر در روز جمعه مواج خواهد بود.
ضیاییان در مورد آسمان تهران اظهار داشت: آسمان تهران امروز جمعه نیمه ابری در بعضی ساعات ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد داشت و برای امشب هم نیمه ابری و در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و در روز شنبه (فردا)، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/07/19
11:15:26
5.0 / 5
1398
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد