بارش باران و كاهش ۷ درجه ای دما در بعضی استانها

بارش باران و كاهش ۷ درجه ای دما در بعضی استانها

مدیركل بیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیشبینی بارش باران در بعضی استانها، اظهار داشت: دمای هوا در بعضی مناطق كشور بین ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد كاسته می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۱۶ آبان) سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب کشور فعال است، اظهار نمود: طی فردا (۱۷ آبان) گستره فعالیت این سامانه به مناطقی از غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران کشیده می شود و سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

‏وی با اشاره به اینکه از بعدازظهر فردا (۱۷ آبان) با نفوذ جریان های سرد به سواحل شمالی کشور، بارش در سواحل دریای خزر هم شروع می شود، خاطرنشان کرد: طی این روز بارش در مناطقی از کردستان، کرمانشاه و گیلان شدت دارد و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف رخ می دهد.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۱۸ آبان) هم بارش در مناطق ذکر شده ادامه دارد، اظهار داشت: طی این روز در مناطقی از گلستان و خراسان شمالی هم بارش پراکنده دور از انتظار نیست همینطور در گیلان و غرب مازندران بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

به گفته مدیرکل بیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی فردا و پس فردا (۱۷ و ۱۸ آبان) در سواحل دریای خزر کاهش دما - حدود ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد - رخ می دهد و دریا مواج است همینطور طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۸ و ۱۹ آبان) در شمال شرق و شرق کشور هم با وزش باد شدید و کاهش دما - حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد - مواجه خواهیم بود.

ضیاییان اضافه کرد: طی روز دوشنبه (۱۹ آبان) بارش در نوار شمالی کاسته می شود و تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور پیشبینی می شود همینطور طی این روز در لرستان و جنوب ایلام بارش شدت بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: طی روز سه شنبه (۲۰ آبان) گستره فعالیت این سامانه دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران را هم فرا می گیرد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۷ آبان) نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۸ آبان) هم نیمه ابری، گاهی ابری و افزایش باد همراه با بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/08/17
13:38:23
5.0 / 5
1225
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد