آبگیری چهار مزرعه پرورش میگو در قشم

آبگیری چهار مزرعه پرورش میگو در قشم

آبیاری: ایرنا- چهار شركت پرورش میگو قشم بعد از عبور كشور از بحران شیوع بیماری لكه سفید برای شروع به كار باردیگر آبگیری كردند.


مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: البته تا کنون هیچ موردی درباره بروز بیماری لکه سفید در مزارع قشم گزارش نشده است.
منصور آزاد اضافه کرد: با این وجود با هدف کاهش لطمه احتمالی و انجام کنترل های بهداشتی و ایمنی در سایت ها، فعالیت مزارع مدتی به تاخیر افتاد.
وی افزود: شیوع بیماری کرونا دلیل دیگری بود که این شرکت ها را به تعطیلی کشاند
مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم اشاره کرد: هم اینک مزارع پرورش میگوی مروارید شکیل قشم، دریانوردان، اتحاد مهر کانی و پدیده صدف قشم فعالیت خودرا آغاز نموده اند
وی اضافه کرد: به سبب جلوگیری از احتمال شیوع بیماری لکه سفید، ظرفیت ذخیره سازی لاروهای میگو کاهش یافته است.
آزاد افزود: بر این اساس در مجموع ۸۰ استخر آبگیری شده است و پیش بینی می شود که در مرحله اول ۵۰۸ تُن میگو تولید و برداشت شود.
وی اشاره کرد: با اجرای مرحله دوم این شرکت ها ۲۲۱ استخر دیگر به مجموعه مزارع افزوده می شود که با تحقق آن، ۱۹۳ فرصت شغلی دیگر به وجود می آید.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی همچون هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.منبع:

1399/03/25
14:20:43
5.0 / 5
2341
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد