سخنگوی شركت بازرگانی دولتی ایران:

۳۰ هزارتن روغن خوراكی در سه روز گذشته توزیع شد

۳۰ هزارتن روغن خوراكی در سه روز گذشته توزیع شد

سخنگوی شركت بازرگانی دولتی ایران اعلام نمود: طی سه روز اخیر ۳۰ هزار تن روغن خوراكی توسط این شركت در میان اصناف، بازاریان و همینطور صنایع غذایی و كارخانجات توزیع شد.


«سیدمحمدتقی طباطبایی» امروز (یکشنبه) در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تکیه بر کافی بودن ذخایر استراتژیک روغن خام کشور، اضافه کرد: ذخایر استراتژیک کشور در این ماده غذایی نسبت به سال قبل مطلوب تر است و کمبودی در تأمین آن وجود ندارد.
وی عنوان کرد: طی دو تا سه هفته اخیر برای متعادل سازی بازار ۵۰ هزار تن روغن خوراکی ارائه شد و همچنان برنامه تزریق روغن مورد نیاز کشور به بازار، صنف و صنعت در دستور کار این شرکت است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
به گفته طباطبایی، علاوه بر تخلیه روغن خام یک کشتی ۴۲ هزار تنی در بندرعباس، روز پنجشنبه گذشته یک کشتی ۱۳۱ هزار تنی روغن خام در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفت که فرآیند تخلیه آن در حال انجام می باشد.
انتقال ارز علت اصلی تاخیر ترخیص روغن ۴۲ هزارتنی کشتی ترکیه ای
سخنگوی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه، با قدردانی از تلاشهای قوه قضاییه برای تخلیه بار روغن خام کشتی ۴۲ هزار تنی خاطرنشان کرد: تأمین و انتقال ارز و فوت مدیرعامل شرکت فروشنده، علل اصلی تاخیر در ترخیص روغن خام این کشتی بود.
طباطبایی اضافه کرد: به علت تحریم های ظالمانه ضد ایران، فرآیند تأمین و انتقال ارز به فروشنده طولانی شده است که البته این مورد شامل بخش عمده کالاهای وارداتی می شود.
وی اظهار داشت: پول شرکت فروشنده به صورت کامل توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران تأمین و پرداخت شده بود، اما سه ماه قبل مدیرعامل شرکت فروشنده روغن خام که یک شرکت ترکیه ای است، فوت شد.
سخنگوی شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن اشاره به مشکل مدیریتی شرکت فروشنده، اظهار داشت: مسئولان کشتی یاد شده منتظر تاییدیه تخلیه بار در بندرعباس توسط شرکت فروشنده بودند، بنابراین ترخیص این کالا با تاخیر روبه رو شد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت ترکیه ای مذکور سال ها روابط تجاری خوبی با ایران داشته و در بعضی موارد با وجود دریافت نکردن وجه کالا، مبادرت به تخلیه محصول در بنادر ایران کرده است.
طباطبایی افزود: اخیرا با بیان موافقت شرکت فروشنده و همکاری قوه قضاییه در استان هرمزگان فرآیند تخلیه بار کشتی انجام شد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، در هفته های گذشته قیمت انواع روغن خوراکی بعنوان یک کالای اساسی، افزایش یافت و در بعضی موارد کمیاب شد. حالا این کالای اساسی در فروشگاه های زنجیره ای و منتخب در حال عرضه به متقاضیان است.


1399/08/18
20:31:02
5.0 / 5
1238
تگها: شركت , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد