امشب كیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران برای حساس ها ناسالم می شود

امشب كیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران برای حساس ها ناسالم می شود

آبیاری: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان (19 آبان ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد. با این وجود كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۱۹ آبان ماه) با برقراری ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

طی روز با کاهش تندی باد و افزایش پایداری جو شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد بدین سبب در شامگاه امشب (۱۹ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی انتظار می رود کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبحگاه فردا (۲۰ آبان ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد و به تبع آن کاهش کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

افزایش ناپایداری، رشد ابر و احتمال بارش پراکنده طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و این وضعیت تا اواخر وقت فردا (۲۰ آبان ماه) ادامه می یابد و پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدود قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۶۸ بود و هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۹ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/08/19
23:21:01
5.0 / 5
1163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد