مدیرعامل اتحادیه گوشت گوسفندی:

قیمت هر كیلوگرم گوشت گوسفندی در تهران به ۱۲۰ هزارتومان كاهش پیدا كرد

قیمت هر كیلوگرم گوشت گوسفندی در تهران به ۱۲۰ هزارتومان كاهش پیدا كرد

به گزارش آبیاری مدیرعامل اتحادیه گوشت گوسفندی ضمن اشاره به روند نزولی قیمت گوشت قرمز، اظهار داشت: حالا قیمت هر كیلوگرم شقه بدون دنبه گوشت گوسفندی در میدان بهمن (مركز توزیع عمده) ۹۸ هزارتومان و در خرده فروشی ها ۱۲۰ هزارتومان عرضه می شود.


«علی اصغر ملکی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: ابتدای آذرماه روند افزایشی به علت چند روز تعطیلی و تاخیر در حمل و نقل و افزایش تقاضا، ورودی گوشت به استان تهران کم شده بود که همین مساله باعث افزایش قیمت بی رویه در بازار گوشت شد.
وی اظهارداشت: حالا با مدیریت و پیشگیری از قاچاق دام زنده از کشور و افزایش ورود دام و گوشت به استان تهران، قیمت نسبت به هفته اول ابتدای آذرماه ۲۰ هزارتومان کاهش یافته است.
مدیرعامل اتحادیه گوشت گوسفندی خاطرنشان کرد: حالا قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۴۹ هزار تا ۵۰ هزارتومان، شقه بدون دنبه گوشت گوسفندی در میدان بهمن (مرکز پخش) ۹۸ هزارتومان و در خرده فروشی ها ۱۲۰ هزارتومان به دست مشتریان تهران می رسد.
وی با اشاره به اینکه گوشت گوسفندی برپایه کیفیت قیمت گذاری می شود، اضافه کرد: با عنایت به قیمت فعلی دام زنده و شقه بدون دنبه در عمده فروشی ها باید قیمت گوشت گوسفندی حدود ۱۱۵ هزارتومان به فروش برسد.
وی اظهار داشت: امیدواریم با تأمین نهاده های دامی برای تولید دام زنده و افزایش عرضه دام، قیمت گوشت گوسفندی روند کاهشی را بپیماید تا مردم بتوانند از این محصول پروتئینی در سبد غذایی خود بهره مند شوند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش های میدانی در ابتدای اذرماه سال جاری قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله بین ۱۴۰ هزار تا ۲۰۰ هزارتومان عرضه می شد.
طبق بررسی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران ران گوساله با ۱۱ هزار تومان کاهش از ۱۲۴ هزار تومان به ۱۱۳ هزار تومان، سردست گوساله با ۱۰ هزار تومان کاهش از ۱۲۱ هزار تومان به ۱۱۱ هزار تومان، چرخ کرده مخلوط با ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش از ۹۱ هزار تومان به ۷۸ هزار و ۲۰۰ تومان، ران گوسفندی با ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش از ۱۴۹ هزار تومان به ۱۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان، کف دست گوسفندی با ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش از ۱۴۷ هزار تومان به ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان و شقه (لاشه) گوسفندی با۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش از ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۰۷ هزار تومان است.
طبق آمارها نیاز سالانه کشور به گوشت قرمز نزدیک یک میلیون تن است که بخش عمده آن از تولید داخلی و نزدیک ۱۰ درصد از محل واردات تأمین می شود.
طی ماه های گذشته هم شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای پشتیبانی از صنعت دامپروری کشور بیشتر از چهار هزار تن گوشت قرمز گوساله را با قیمت کیلویی ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان ۱۵ استان کشور خرید تضمینی کرده بود.منبع:

1399/08/23
13:08:25
5.0 / 5
1102
تگها: شركت , فروش , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد