هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان در محدوده قابل قبول است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان داده است که در بامداد روز جمعه ۲۳ آبان ۹۹ در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ناپایداری جوی، بارش باران و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

همچنین در خلال روز کاهش تندی باد تا حدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. ازاین رو با افزایش ترافیک شامگاهی، پیشبینی می شود در اواخر وقت جمعه غلظت ذرات معلق افزایش یافته و به تبع آن در بعضی مناطق پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا باشیم، هرچند افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی جمعه تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد.

با تداوم این شرایط جوی در بامداد روز شنبه ۲۴ آبان ۹۹ با وجود افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. در خلال روز هم با وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها برقرارخواهد بود.

همچنین تداوم وزش باد تا اواخر وقت شنبه، از تجمع آلاینده ها جلوگیری کرده و انتظار می رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/08/23
18:40:49
5.0 / 5
818
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد