چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات مجازی

چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات مجازی

آبیاری: چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان با هدف توسعه و ارتقای دانش فنی دست اندركاران عرصه شیلات از 28 تا 30 آبان به صورت مجازی انجام می شود.


به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، این کنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان که با همکاری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، سازمان شیلات ایران، پژوهشکده اقیانوس شناسی و علوم جوی و سایر دانشگاه ها و مشارکت انجمن علمی ماهیان زینتی ایران برگزار می شود، گامی مهم در راه افزایش سطح علمی و در نهایت جهش تولید در صنعت آبزی پروری خواهد بود.
بنابر این گزارش، بیولوژی و ارزیابی ذخایر آبزیان، تغییر اقلیم و آبزی پروری، پرورش جلبک و گیاهان آبزی، آکواپونیک، تغذیه و غذای زنده در آبزی پروری، به گزینی و اصلاح نژاد ماهیان، بهداشت و بیماری ها، بازار و بازاریابی، فرآورده های محصولات شیلاتی و آبزی پروری و سلامت انسان، بخشی از محورهای مهم این کنگره را می سازند.
در این کنگره محققان و متخصصان حوزه شیلات از کشورهای آلمان، استرالیا و سنگاپور در زمینه ایمنی زیستی آبزیان، آبزی پروری بدون مرز و بوم شناسی خشکی و دریا به انتقال آخرین یافته های علمی برای شرکت کنندگان سخنرانی خواهند کرد.
بر پایه این گزارش، از ایران هم نبی الله خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، محمود بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و بهروز ابطحی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی هم به صورت مجازی در جهت محور اصلی کنگره سخنرانی می کنند.
در این کنگره، محققان عرصه جهانی شیلات از کشورهای مالزی، هند، آمریکا، ترکیه، ایتالیا، شیلی، پاکستان، عراق، برزیل و استرالیا هم شرکت می کنند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، سال قبل (۱۳۹۸) یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی از محل صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که با وجود تحریم ها و شیوع کرونا، تراز تجاری این بخش از ۴۴۰ میلیون دلار عبور کرد.
اکنون کشور با تولید سالانه ۱۸۰ هزارتن ماهی قزل آلا در آب های شیرین و شور رتبه نخست تولید این نوع ماهی را در دنیا دارد.منبع:

1399/08/25
20:40:10
5.0 / 5
1287
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد