بازرس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی:

فروش الزامی كالا همراه با روغن نباتی قانونی نیست

فروش الزامی كالا همراه با روغن نباتی قانونی نیست

به گزارش آبیاری بازرس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران اعلام نمود: با فروش الزامی سایر كالاها همراه با روغن نباتی مخالف بوده و این اقدام مغایر با قانون است.


به گزارش روز چهارشنبه انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، «محمد قاجاریه» اضافه کرد: طی هفته های اخیر و با بروز التهاب در بازار روغن نباتی برخی شرکت های پخش و توزیع کنندگان مواد غذایی در اقدامی فرصت طلبانه، فروش روغن نباتی به مراکز عرضه و مصرف کنندگان را منوط به خرید برخی محصولات نظیر رب، تن ماهی، کیک و غیره کرده اند.
بازرس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران اظهارداشت: کارخانجات روغن نباتی هیچ نقشی در فروش الزامی سایر کالاها همراه با روغن نباتی ندارند و قیمت گذاری و فروش روغن نباتی توسط کارخانجات منطبق با قانون و ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.
قاجاریه اشاره کرد: انجمن روغن نباتی از کارخانجات تولیدی روغن نباتی خواسته است که با فروش الزامی کالاها همراه با روغن نباتی توسط عوامل توزیعی به شدت مقابله کنند و خیلی از کارخانجات نیز به صورت مکتوب و رسمی با این مساله برخورد کرده اند.
بازرس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی اشاره کرد: نظارت بر توزیع و فروش مواد غذایی با سازمان حمایت، سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سایر دستگاه های نظارتی است و آنها باید برای حل این مشکل ورود کرده و با متخلفان برخورد کنند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، بگفته مسئولان ستاد تنظیم بازار، طی یک دو روز گذشته ۱۴۰ هزار تن روغن مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی کشور تامین شده است.
همچنین با هماهنگی بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۲۰ هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، ظرف یک ماه آتی کل مشکل روغن حل خواهد شد.
منبع:

1399/08/30
22:25:56
5.0 / 5
1228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد