مجری طرح خودكفایی كودهای كشاورزی:

تامین و توزیع كودهای تركیبی آلی و فسفاته در دستور كار قرار گرفت

تامین و توزیع كودهای تركیبی آلی و فسفاته در دستور كار قرار گرفت

آبیاری: مجری طرح خودكفایی كودهای كشاورزی اظهار داشت: برای اولین بار تامین و توزیع فرمول های مناسب كودهای تركیبی آلی و فسفاته در دستور كار شركت خدمات حمایتی كشاورزی قرار گرفته است.


به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « حمید رسولی » اضافه کرد: حالا با همکاری موسسه تحقیقات خاک و آب کشور در حال شناسایی مناسب ترین فرمول کودی ترکیبی فسفاته و آلی هستیم و بعد از نتیجه گیری مذاکرات لازم را با تولید کنندگان داخلی این نوع کود انجام داده و برای انجام این امر مناقصات لازم را هم برگزار خواهیم کرد.
به گفته وی، در هفته اخیر این تلاش به نتیجه نزدیک شده و امیدواریم ظرف مدت کوتاهی فرمول کودی مذکور در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار گیرد.
در سال ۹۹ تامین، تدارک و توزیع ۵۰۰ هزار تن کودهای فسفاته در دستور کار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دارد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، ترکیب مواد آلی با فسفات کارآیی کود فسفاته را به شدت می افزاید به همین دلیل و بنابر سفارش کارشناسان موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای اولین بار تامین و توزیع کودهای ترکیبی فسفاته با مواد آلی را پیگیری می کند.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بتازگی اعلام نمود: خودکفایی پایدار در کودهای فسفاته با ایجاد کارخانه های تولید کودهای فسفات با سرمایه گذاری داخلی و در سایه تعامل شرکت ملی صنایع مس ایران محقق می شود.
«حمید رسولی » در مراسم امضای تفاهم نامه تولید کودهای فسفاته با اعلان اینکه واردات کودهای فسفاته در سال های گذشته ناشی از کمبود مواد اولیه (معادن خاک فسفات ) و ظرفیت پایین سخت افزاری کشور در تولید کودهای فسفاته به ویژه سوپرفسفات تریپل و دی آمونیوم فسفات بود، اضافه کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان مجری طرح خودکفایی کشور در تولید کودهای کشاورزی و در جهت سیاستهای خودکفایی و پشتیبانی از تولیدات داخلی، در این پروژه بزرگ وظیفه تامین مواد اولیه( خاک فسفات) و همین طور فروش تضمینی کودهای فسفاته تولیدی توسط شرکت ملی صنایع مس را بعهده گرفته است.
مجری طرح خودکفایی کشور افزود: طبق برنامه و توافق بعمل آمده ابتدا به تولید ssp و متعاقب آن به ترتیب تولید TSP و DAP اقدام خواهد شد.
رسولی اجرای این طرح را نقطه عطفی در خودکفایی کشور در تولید کودهای فسفاته و پشتیبانی از بخش کشاورزی برشمرد و اشاره کرد: شرکت مس ۲۵۰ میلیون یورو برای ایجاد کارخانه های تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته سرمایه گذاری خواهدنمود که تحویل خاک فسفات نیز توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در منطقه بندرعباس صورت خواهد گرفت.منبع:

1399/09/02
20:35:49
5.0 / 5
1203
تگها: آب , خدمات , سفر , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد