چرا هوای تهران هنوز آلوده است؟

چرا هوای تهران هنوز آلوده است؟

آبیاری: مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به آلودگی هوای پایتخت طی برخی ساعات روزهای اخیر می گوید كه سه عامل بر آلودگی هوای تهران طی روزهای بارانی و كم تردد تاثیرگذارند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، درحالی طی روزهای اخیر با بارش های مطلوب پاییزه و کاهش تردد خودرو ها در سطح شهر تهران به سبب اجرای محدودیت های جدید کرونائی مواجه هستیم که برخلاف انتظارها کیفیت هوای تهران شرایط چندان مطلوبی نداشته است. برای مثال طی بامداد و عصر روز گذشته (۳ آذر) کیفیت هوا به سبب افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

از سوی دیگر برمبنای اعلام پلیس راهور تهران طی روزهای اخیر ترافیک صبحگاهی حدود ۲۰ درصد و ترافیک عصرگاهی نیز حدود ۳۸ درصد کاهش یافته است اما باوجود این در بعضی ساعات شاهد هوای آلوده در پایتخت بودیم. حسین شهیدزاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - در گفت و گو با ایسنا درباره علت این مساله اظهار نمود: هرچند که طی روزهای اخیر بارش های خوبی در سطح شهر تهران داشتیم اما متاسفانه سرعت باد بسیار پایین بود که این مسئله سبب شد آلاینده ها فرصتی برای خروج از شهر نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برای مثال طی روزهای پایانی هفته گذشته سرعت باد در تهران حدود دو متر بر ثانیه بود، اشاره کرد: باید به این نکته دقت کنیم که آلودگی هوا ارتباط مستقیمی با وزش باد دارد و تاثیر بارش باران بر کاهش آلودگی هوا چندان زیاد نیست.

شهیدزاده در ادامه با اعلان اینکه کاهش دما نیز ارتباط مستقیمی با آلودگی هوا دارد، اظهار داشت: کاهش دما سبب می شود که آلاینده های هوا در ارتفاعات پایین باقی بمانند و درنتیجه بر غلظت آنها افزوده شود. از آنجایی که طی روزهای اخیر با کاهش محسوس دمای هوا در تهران مواجه بودیم، غلظت آلاینده ها نیز افزایش پیدا کرد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در آخر اشاره کرد: یکی دیگر از عوامل اصلی آلودگی هوا در تهران تردد خودرو های دیزلی است. باتوجه به آنکه بعضی از این خودرو ها اقلام ضروری را حمل می کنند، تردد آنها ممنوع نشده است و همچنان بر آلودگی هوا موثر هستند.

منبع:

1399/09/04
11:59:46
5.0 / 5
1156
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد