اختصاصی آبیاری

۹۳ درصد مطالبات چایكاران گیلان و مازندران پرداخت گردید

۹۳ درصد مطالبات چایكاران گیلان و مازندران پرداخت گردید

به گزارش آبیاری رئیس سازمان چای كشور اعلام نمود: تا كنون 477 میلیارد تومان معادل 93 درصد از مطالبات چایكاران پرداخت شده است.


حبیب جهانساز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مجموع مبلغ خرید برگ سبز چای امسال را ۵۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان نمود و اضافه کرد: ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان دیگر از مطالبات چایکاران طی چند روز اخیر پرداخت گردید.
وی اضافه کرد: امسال حدود ۱۳۳ هزار تن برگ سبز چای درجه یک و دو از کشاورزان چایکار استانهای گیلان و مازندران بصورت تضمینی خریداری شد که از این مقدار ۶۱ هزار و ۱۸۰ تن درجه یک (۴۶ درصد) و ۷۱ هزار و ۸۲۰ تن درجه دو (۵۴ درصد) بود.
رئیس سازمان چای کشور با اعلان اینکه امسال ۲۹ هزار و ۸۸۰ تن چای خشک استحصال گردیده است، اظهار داشت: میزان تولید چای خشک در مقایسه با سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.
استان های گیلان و مازندران بیش از ۵۰ هزار خانوار چایکار و حدود ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارد در این میان ۹۰ درصد باغات چای در استان گیلان و ۱۰ درصد در استان مازندران قرار دارد.
لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای و پژوهشکده چای کشور در این شهرستان قرار گرفته است.منبع:

1399/09/07
13:34:10
5.0 / 5
1204
تگها: باغ
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد