جوجه ریزی در مرغداری های قزوین ۱ و نیم میلیون قطعه افزایش یافت

جوجه ریزی در مرغداری های قزوین ۱ و نیم میلیون قطعه افزایش یافت

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی قزوین اظهار داشت: جوجه ریزی در مرغداری های استان از شروع امسال تا حالا 1.5 میلیون قطعه نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.


علی شاپورزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در زمان مشابه سال قبل ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان قزوین انجام شده بود که این رقم امسال به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه بالا رفته و نشانگر رشد ۸.۷ درصدی است.
وی با اعلان اینکه با وجود کاهش جوجه ریزی در بعضی استانها، چوجه ریزی و تولید مرغ در قزوین پایدار و رو به رشد بوده است، گفت: رشد تولید مرغ در استان نیز در مدت یاد شده متناسب با افزایش جوجه ریزی در واحدهای تولیدی بین ۷ تا ۸ درصد بوده است.
این مسوول اظهار داشت: افزایش جوجه ریزی و تولید مرغ در استان قزوین در شرایطی رقم خورده که امسال به سبب کاهش توزیع نهاده ها، گرانی دارو و واکسن، افزایش دستمزد نیروی کار و رشد هزینه های تولید روبرو شدیم اما به سبب هماهنگی با تشکل های تولیدی و برنامه ریزی مناسب نه فقط با کاهش تولید روبرو نشدیم بلکه شاهد رشد تولید نیز بودیم.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اعلان اینکه ماهانه بیش از ۲ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای تولیدی استان انجام می شود، گفت: پیش بینی می شود تا اختتام امسال ۹ میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان صورت گیرد.
وی با اشاره به تدابیر اتخاذ شده از طرف دولت برای تامین نهاده های مورد نیاز تولیدکنندگان و توزیع مرغ در سطح وسیع با هدف کاهش قیمت این محصول، گفت: با تامین نهاده های مورد نیاز مرغداران و بارگذاری درخواست تولیدکنندگان در سامانه بازارگاه امیدواریم پایداری و روند رو به رشد تولید مرغ در استان قزوین را تا اختتام امسال شاهد باشیم.
استان قزوین دارای ۲۹۶ مرغداری گوشتی است.
سالانه حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار تن مرغ در قزوین به تولید می رسد که نیمی از این مقدار مازاد مصرف مردم این استان بوده و به دیگر استانها عرضه می شود.
1399/09/08
13:20:09
5.0 / 5
1034
تگها: كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد