یك مقام صنفی:

شركت های بیمه در جبران خسارت واردكنندگان كوتاهی می كنند

شركت های بیمه در جبران خسارت واردكنندگان كوتاهی می كنند

عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خواهان تغییر رویه شرکت های بیمه در قبال بیمه صاحبان محموله های وارداتی شد و اظهار داشت: شرکت های بیمه ای در جبران خسارت واردکنندگان کوتاهی می کنند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا)، «علیرضا شریفی» اضافه کرد: متاسفانه شرکت های بیمه ای خسارتی که به واردکنندگان نهاده های دامی در راه تامین کالا وارد می شود را به صورت کامل پرداخت نمی کنند.
وی اظهارداشت: بر طبق قوانین تجاری، واردکنندگان ملزم هستند که کالاهای خودرا از مبداء تا مقصد بیمه کنند و البته واردکنندگان نیز مشتاق پوشش ریسک خود توسط شرکت های بیمه هستند ولی این بیمه فقط باید توسط شرکت های بیمه داخلی صورت بگیرد.
عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اضافه کرد: با وجود پرداخت حق بیمه های گزاف، متاسفانه در صورت واردشدن خسارت به محموله کالاهای وارداتی؛ شرکتهای بیمه هیچ نوع تعهدی را نسبت به جبران کامل خسارت به عهده نمی گیرند.
شریفی اشاره کرد: عملکرد شرکت های بیمه در قبال واردکنندگان کالا به نحوی است که پرداخت حق بیمه کالاهای وارداتی به صورتی عوارض واردات و به تعبیری، وظیفه و تعهد واردکننده و به مثابه دین به شرکت بیمه، شمرده می شود و شرکتهای بیمه در صورت ورود خسارت به واردکنندگان حاضر به جبران کامل خسارت آنها نیستند.
عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اشاره کرد: باتوجه به پرداخت حق بیمه و خساراتی که به واردکنندگان در راه تامین کالای اساسی مورد نیاز کشور تحمیل می شود لازم است تا شرکت های بیمه نسبت به انجام وظایف و تعهدات خود در قبال بیمه گذاران اقدام نمایند و برای تحقق این امر نیاز به تغییر رویکرد در فعالیت شرکت های بیمه ای کشور است.
وی یادآورشد: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیورایران مساله عدم پایبندی شرکتهای بیمه ای به تعهداتی که در قبال بیمه گذاران دارد را بوسیله سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بیمه مرکزی و شورای رقابت پیگیری می کند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، در شهریورماه امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن نهاده های دامی بطور هم زمان در بندر امام خمینی (ره)، بندرعباس و چابهار ترخیص و به سمت استانها بارگیری شد.


1399/09/17
09:34:35
5.0 / 5
1088
تگها: شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد