ظرفیت بالای بخش كشاورزی در كنار صنایع قابلیت مهم استان مركزی است

ظرفیت بالای بخش كشاورزی در كنار صنایع قابلیت مهم استان مركزی است

به گزارش آبیاری استاندار مرکزی اظهار داشت: قرار گرفتن در بین 10 استان برتر از حیث تولید محصولات راهبردی کشاورزی و فعالیت افزون بر سه هزار واحد صنعتی موقعیت شاخصی به این استان بخشیده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، «سیدعلی آقازاده» شامگاه شنبه در ارتباط تلفنی با جلسه بررسی مسائل کشاورزی شهرستان ساوه که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: استان مرکزی در زمینه تولید شیر، گوشت سفید و قرمز و لبنیات از ظرفیت بسیار بالایی برخوردارست.

وی اظهار نمود: اراضی وسیع کشاورزی و منابع چشم گیر آبی در کنار فعالیت حدود یک هزار واحد بزرگ و کوچک صنعتی در شهرستان های ساوه و زرندیه از ظرفیت های توسعه ای و موثر این مناطق است که انتظار داریم با مساعدت اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و رفع برخی موانع شاهد افزایش ظرفیت های تولیدی و اشتغال در این شهرستان ها باشیم.
آقازاده افزود: سد الغدیر به لطف نزولات آسمانی و مدیریت مطلوب هم اکنون ۲۰۰ میلیون مترمکعب ذخایر آبی دارد که امیدواریم ظرفیت ۲۷۸ میلیون مترمکعبی آن تکمیل و نیاز آبی کشاورزان از این طریق برطرف شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: حضور اعضای کمیسیون کشاورزی در استان مرکزی بمنظور توسعه و رونق این بخش و رفع موانع نقش مهمی دارد و امیدواریم تصمیمات و برنامه های خوبی در این راستا شاهد باشیم.1399/09/23
14:05:59
5.0 / 5
1107
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد