تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پایداری جوی آرام در بیشتر مناطق کشور طی دو روز آینده آگاهی داد و اظهار داشت: این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر طبق این تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است که سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از بعد ازظهر روز سه شنبه (۲۵ آذر) سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می شود و در بعضی نقاط شمال غرب و غرب سبب بارش باران و برف خواهد شد، اظهار داشت: این سامانه طی روز چهارشنبه (۲۶ آذر) تقویت می شود و کل نیمه غربی و دامنه های البرز را فرا می گیرد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شدت بارش طی روز چهارشنبه (۲۶ آذر) در جنوب غرب آذربایجان غربی، لرستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، نیمه غربی چهارمحال و بختیاری و نیمه شمالی خوزستان پیش بینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: طی روز پنجشنبه (۲۷ آذر) بارش در غرب و شمال غرب تضعیف می شود و در جنوب غرب، غرب خلیج فارس، مناطقی از استان های اصفهان و فارس به صورت رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید ادامه دارد همین طور بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

وی در ادامه با اعلان اینکه شدت بارش طی روز پنجشنبه در جنوب شرق لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس خواهد بود، اظهارکرد: طی روز جمعه (۲۸ آذر) برای شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش باران و برف و برای جنوب غرب و غرب کشور بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی فردا و پس فردا (۲۵ و ۲۶ آذر) خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۶ آذر) کمی ابری و غبار آلود و طی بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۲۷ آذر) نیز نیمه ابری همراه با غبار محلی، به تدریج افزایش ابر، در بعد ازظهر بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1399/09/25
12:33:55
5.0 / 5
1266
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد