لزوم پاسخگویی سازمان محیط زیست در مورد چرایی آلودگی هوا

لزوم پاسخگویی سازمان محیط زیست در مورد چرایی آلودگی هوا

آبیاری: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از وضعیت آلاینده هوای تهران با وجود محدودیت رفت و آمد و تعطیلی برخی مشاغل، گلایه نمود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، زهرا نژادبهرام در تذکر قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به آلودگی هوای تهران اظهار داشت: اخیرا با یک موج سنگین آلودگی مواجه هستیم هرچند که در چند سال قبل هر از چندگاهی، آلودگی هوا را تجربه کرده ایم، اما این دفعه آنقدر آلودگی سنگین بود که سفارش می شد همین رفت و آمدهای محدود نیز کمتر شود و همین حالا نیز شاخص ۱۰۴ است و در وضعیت ناسالم هستیم.
وی با اعلان اینکه انتظار می رفت در ضمن چند سال اخیر مسئولان رفع آلودگی هوا را مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: سازمان محیط زیست مسئول اصلی هوای پاک است، اما می بینیم که در صدد توجیه بر می آیند و از مردم انتظار دارند که باید بگویم این سازمان هیچ گاه پاسخگو نیست و به دغدغه های نمایندگان در پارلمان محلی توجه نکرده و هیچ گاه پاسخ نداده است، اما توقع داریم که به "انتظار از مردم" برای کاهش آلودگی اختتام دهند.
نژادبهرام با اعلان اینکه با وجود تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، آموزشگاه ها، همایش ها، سینماها و کارهای هنری و محدود بودن فعالیت خیلی از اصناف و رسته های فعالیتی در سطح پایتخت، امسال نیز شاهد آلودگی هوا هستیم، اضافه کرد: در صورتیکه هرساله با اشاره به سهم قریب به ۸۰ درصدی منابع آلاینده متحرک و خودرو ها در بروز آلودگی هوا، بر ضرورت چاره اندیشی برای غلبه بر این مساله تمرکز میشد، شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های جدی زمینه کاهش قابل توجه تردد و عبور و مرور را فراهم آورد. اما مشاهده می شود که کماکان با شرایط نامطلوب آب و هوایی از نظر ذرات معلق در هوا و بروز خطرات جدی برای شهروندان مواجه هستیم.
عضو هیات رئیسه شورای شهر عنوان کرد: برمبنای اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کشور، "چون ظرفیت پالایشگاه ها از مازوت پر شده و بواسطه تحریم های بین المللی کسی خریدارشان نیست، مجبور هستیم تن بدهیم این مازوت ها را در شهرها بسوزانند".
وی اظهار داشت: نکته قابل توجه دیگر آنکه خود ایشان اعلام نمودند که «آلایندگی ناشی از مازوت میزان مرگ ومیر ناشی از کرونا را تا ۶ برابر افزایش می دهد». در چنین شرایطی این پرسش مطرح می شود که با چه تدبیری بجای ساخت و ایجاد انبارهای جدید برای نگهداری مازوت، از ریه های شهروندان بعنوان انبار مازوت استفاده می شود؟!
وی ادامه داد: بنده بعنوان نماینده مردم پایتخت در شورای اسلامی شهرتهران، از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست تقاضا می کنم، باتوجه به اهمیت فوق العاده بالای امر صیانت و حفاظت حداکثری از سلامت مردم، هرچه زودتر نسبت به این مساله چاره اندیشی عاجل صورت داده و نسبت به رفع مسئله اقدام نمایند.

منبع:

1399/09/30
14:09:04
5.0 / 5
1211
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد