نماینده مجلس:

طرح كشاورز كارت تا حدی مشكل گرانی نهاده كشاورزی را حل می كند

طرح كشاورز كارت تا حدی مشكل گرانی نهاده كشاورزی را حل می كند

به گزارش آبیاری نماینده مردم دورود و ازنا اظهار داشت: طرح ˮکشاورز کارتˮ که جهت خرید نهاده های کشاورزی به صورت تسهیلات به مبلغ حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود ۱۲ درصد به کشاورزان در حال اجراست، می تواند تا حدی مشکل گرانی نهاده های کشاورزی را رفع کند.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حسین گودرزی» در گفت و گو با خبرنگاران از تلاشهای کشاورزان در روزهای انتشار کرونا و بر عهده گرفتن تأمین امنیت غذایی قدردانی کرد و اظهار داشت: کیفیت زندگی مردم تا حد زیادی به نوع کارکرد و عملکرد متولیان و فعالان این بخش بستگی دارد و تقریباً می توان گفت همه حوزه ها متاثر از بخش کشاورزی هستند.

وی ضمن اشاره به مشکلات بخش کشاورزی اضافه کرد: بهره گیری از دانش و فناوری می تواند یاریگر این حوزه باشد و باید از شرکتهای دانش بنیان که در هوشمندسازی و تکمیل زنجیره های تولید در بخش کشاورزی، نقش بسزایی دارند، حمایت شود.

نماینده مردم دورود و ازنا با یادآوری جهش تولید از جانب رهبر انقلاب برای سالجاری اظهار داشت: با استفاده از فرصت اقتصاد مقاومتی در جهت رشد و توسعه بخش کشاورزی، باید بانک اطلاعاتی در مورد پروژه های قابل واگذاری به سرمایه گذاران تهیه و در این حوزه گام هایی جدی و عملیاتی برداشته شود.

وی ضمن تقدیر از عملکرد بانک کشاورزی اظهار داشت: باید تلاش نماییم از طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی که باعث ارزش افزوده و افزایش درآمد کشاورزان می شود، حمایت نماییم.

عضو ناظر مجلس در شورای مدیریت و سرمایه انسانی کشور بیان داشت: طرح "کشاورز کارت" که جهت خرید نهاده های کشاورزی به صورت تسهیلات به مبلغ حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود ۱۲ درصد به کشاورزان از جانب بانک کشاورزی در حال اجراست، می تواند تا حدی مشکل گرانی نهاده های کشاورزی را جبران کند.

گودرزی تصریح کرد: در این کارت منابعی برای خرید نهاده در اختیار کشاورزانی که محصولات استراتژیک مانند گندم، جو، دانه های روغنی تولید می کنند، قرار می گیرد و از همین هفته در شعب بانکهای کشاورزی قابل دریافت است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: به ازای هر هکتار زراعت دو میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود و سقف در نظر گرفته شده برای پرداخت تسهیلات از راه کشاورز کارت ۲۰ میلیون تومان و سود آن ۱۲ درصد و مدت باز پرداخت آن یک ساله است که در مقایسه با نرخ تسهیلات عادی یعنی ۱۸ درصد، نرخ مناسبی است.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۸ تا آخر شش ماه نخست سال ۱۳۹۹بیش از ۸۰ تسهیلات از راه بند ب تبصره ۱۶ به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بیشتر از ۲۶۰ تسهیلات از راه خط اعتباری مکانیزاسیون شامل تراکتور، کمباین و ماشین آلات کشاورزی، بیشتر از ۵۶۰ تسهیلات از راه خط اعتباری حوادث غیرمترقبه شامل سیل و زلزله در دو شهرستان دورود و ازنا پرداخت شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در مجموع با طرح های افتتاح شده از راه منابع این بانک شامل گلخانه و پرورش گاو شیری و پرواربندی گوساله و پرورش ماهیان خاویاری از سال ۱۳۹۸ الی شش ماه نخست سال ۱۳۹۹ زمینه اشتغال بیشتر از ۶۰۰ نفر در دو شهرستان دورود و ازنا فراهم گشته است.

گودرزی تصریح کرد: همینطور طی پیگیری های صورت گرفته در حوزه وصول مطالبات و بخشودگی دیرکردهای کشاورزان حوزه ازنا و دورود از راه بند (خ) ماده ۳۳ برنامه پنج ساله ششم توسعه بیشتر از یک هزار پرونده، از راه بند (ل) تبصره ۱۶ بیشتر از ۱۱۰ پرونده، بخشودگی جرائم وجه التزام بیشتر از دو هزارو ۵۰۰ پرونده از بخشودگی استفاده نموده اند.منبع:

1399/10/20
14:34:52
0.0 / 5
1422
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد