افزایش 30 درصدی تحویل كود اوره پتروشیمی ها به بخش كشاورزی

افزایش 30 درصدی تحویل كود اوره پتروشیمی ها به بخش كشاورزی

به گزارش آبیاری مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: امسال تا بیستم دی ماه، درمجموع بیش از یک میلیون و 750 هزار تن کود اوره ازسوی مجتمع های پتروشیمی به بخش کشاورزی تحویل شده است.


«سید جلال میرهاشمی» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در زمینه تامین نیاز داخل، تا بیستم دی ماه، تحویل کود اوره به بخش کشاورزی حدود ۳۰درصد نسبت به زمان مشابه در سال قبل افزایش یافت.
وی افزود: بدین ترتیب ۹۹ درصد از تعهد پتروشیمی ها دراین زمینه محقق شده است.
به گفته مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی درمجموع امسال بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن کود اوره ازسوی مجتمع های پتروشیمی به بخش کشاورزی تحویل شده است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، برای تامین پایدار این نیاز و ایجاد امنیت غذایی در کشور، عرضه کود اوره به بخش کشاورزی تا اختتام آذرماه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافت.
این در حالی است که با وجود شروع سرما و با وجود برخی محدودیت ها برای پتروشیمی های تولید کننده کود اوره، تولید و عرضه این محصول از روند مطلوب برخوردارست.
بهره برداری از واحدهای پتروشیمی درنقاط مختلف کشور، سبب شده که بیش از ۱۰ سال ایران از واردات کود اوره بی نیاز باشد و بعنوان یکی از صادرکنندگان مهم این محصول پتروشیمی نیز درجهان شناخته می شود.منبع:

1399/10/23
12:18:18
0.0 / 5
1105
تگها: شركت , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد