معاون وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

اختتام تهیه كاداستر جنگل ها و اراضی ساحلی تا آخر سال ۹۹

اختتام تهیه كاداستر جنگل ها و اراضی ساحلی تا آخر سال ۹۹

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اتمام تهیه کاداستر (حدنگاری) جنگل ها و اراضی ساحلی تا آخر سال 99 خبرداد.


به گزارش روز چهارشنبه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، «مسعود منصور» در سمینار سراسری کاداستر اراضی ملی و دولتی با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور پیش بینی کرد: با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ۶ ماهه نخست سال آینده (۱۴۰۰) کار کاداستر تمامی اراضی ملی و دولتی در کشور تمام شود.
وی اضافه کرد: تا آخر سال جاری دو جلسه هم افزایی با سازمان ثبت برگزار خواهیم کرد و در جلسه پایانی از استان هایی که پیشرفت های چشم گیر و موفقیت آمیز در تثبیت مالکیت دولت و صدور سند داشته باشند، تقدیر می شود.
رییس سازمان جنگل ها اشاره کرد: نحوه انجام کاداستر بسیار مهمست که بتواند تداخلات و تعارضاتی که وجود دارد را برطرف کرده و از مشکلات مردم با منابع طبیعی بکاهد.
وی اظهار داشت: در زمینه تثبیت مالکیت دولت و صدور سند تک برگی اختلافات آماری زیادی وجود ندارد و الان به پایین ترین سطح خود رسیده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: آنچه را که سازمان ثبت اسناد بعنوان سند صادر کرده و تایید کرده است از این پس مبنای آماری ما قرار می گیرد.
کیفیت کاداستر اراضی ملی
«ذبیح اله خداییان» رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری در زمینه طرح کاداستر به اندازه چهار دهه کار انجام شده است و این بخاطر جدییت و مدیریت جهادی است که الان در سازمان جنگل ها وجود دارد.
وی با اعلان اینکه در سنوات گذشته نسبت به انجام کاداستر کوتاهی صورت گرفته و باوجود وظایفی که بر دوش سازمان ها بوده اما شاهد اقدامی این چنینی نبوده ایم، اشاره کرد: اگر اراده ای جدی و تفکری جهادی در میان مدیران وجود داشته باشد می توان شاهد پیشرفت در عملکرد بود.

۳۴میلیون هکتار اجرای قانون کاداستر در نه ماهه سال جاری
« علی هادی چگنی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن ارائه گزارشی از میزان پیشرفت استان های مختلف کشور در زمینه اجرای قانون حدنگاری و کاداستر اظهار داشت: در ۴۰ سال قبل تنها ۲۳.۵ میلیون هکتار کاداستر اراضی در منابع طبیعی انجام شده است، این درحالیست که در سال قبل ۹ میلیون هکتار و در نه ماهه سال جاری ۳۴میلیون هکتار اجرای قانون حدنگاری و کاداستر شده است.
وی اضافه کرد: از ابتدا تا حالا ۶۹ میلیون هکتار از منابع طبیعی کشور تثبیت مالکیت شده است و برای ۵۱ میلیون هکتار از این مقدار، سند مالکیت بنام دولت صادر گردیده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، استان های خراسان شمالی، گلستان، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان، بوشهر، مازندران، آذربایجان غربی، کرمانشاه و سمنان را همچون ۱۰ استان های برتر کشور نامبرد که توانستند به ترتیب بیشترین پیشرفت را در تثبیت مالکیت و ستاندن سند داشته باشند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، کاداستر (محدوده بندی یا حدنگاری) لیست نقشه برداری ثبتی است، یعنی آن نوع نقشه برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان برمبنای مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد. کاداستر منبع اصلی داده ها در اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است.1399/10/25
13:17:47
0.0 / 5
1022
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد