۳۰ هكتار شهرك گلخانه ای در نهاوند راه اندازی می شود

۳۰ هكتار شهرك گلخانه ای در نهاوند راه اندازی می شود

ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی نهاوند با اشاره به استعداد و ظرفیت های موجود برای پرورش محصولات گلخانه ای، از راه اندازی 30 هکتار شهرک گلخانه ای در این شهرستان آگاهی داد..


کریم حاج باباعلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: هم اکنون ۱۳.۵ هکتار گلخانه فعال در شهرستان نهاوند وجود دارد که بیش از چهار هکتار آن دولتی و ۹ هکتار آن نیز مربوط به بخش خصوصی است.
او اضافه کرد: راه اندازی این واحدهای گلخانه ای توانسته برای ۴۳ نفر اشتغال بوجود آورد.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند اظهار داشت: در سند استراتژیک شهرستان سالانه راه اندازی هفت هکتار گلخانه در شهرستان پیش بینی شده که با جدیت و پیگیری همه عوامل طی دو سال قبل ۱۵ هکتار گلخانه در شهرستان تکمیل و راه اندازی ۳۰ هکتار نیز در دستور کار قرار دارد.
حاج باباعلی اشاره کرد: نهاوند یکی از مناطق مستعد برای کشت های گلخانه ای است و طرح ۱۴ هکتاری «علمدار» بعنوان بزرگترین واحد تولیدی کشت گلخانه ای، نمونه ای از این استعداد و توانمندی است که سال قبل کلنگ زنی شده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه شهرک گلخانه ای علمدار تحقق یکی از مصوبات و تعهدات سند توسعه راهبردی شهرستان است، اظهار داشت: در این شهرک با هدف اجرای سند استراتژیک و توسعه شهرستان در حوزه جهاد کشاورزی، کار قطعه بندی، خیابان کشی، جدول گذاری و تامین زیرساخت آب، برق و گاز آن با بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار به انتها رسیده است.
حاج باباعلی اشاره کرد: ۱۸ واحد گلخانه ای در شهرک علمدار طراحی شده که تا کنون بیش از سه میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و بیش از دو میلیارد تومان نیز در حال عقد قرارداد و اجراست.
به گفته او، با بهره برداری از شهرک های گلخانه ای نهاوند علاوه بر افزایش ظرفیت تولید محصول، زمینه برای رشد صادرات محصولات کشاورزی نیز فراهم می شود.
شهرستان نهاوند در استان همدان با برخورداری از زیباترین سراب ها از مناطق حاصلخیز، پُرآب و مستعد کشور برای کشاورزی شمرده می شود.


1399/10/26
23:13:02
0.0 / 5
1087
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد