بارش برف و باران همراه با كاهش محسوس دما در كشور

بارش برف و باران همراه با كاهش محسوس دما در كشور

مدیرکل ‍‍پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان های مختلف کشور از امروز (۳۰ دی ماه) از وزش باد شدید و کاهش دما در نقاظ مختلف اطلاع داد.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز(۳۰ دی ماه) بارش برف و باران گاهی همراه با وزش باد شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان و به صورت پراکنده در گیلان و مازندران روی خواهد داد.

وی اضافه کرد: فردا (۱ بهمن) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، ایلام، گیلان و مازندران بارش پیشبینی می شود.

به گفته مدیرکل ‍‍پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، پنجشنبه (۲ بهمن) در سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز، غرب، شمال غرب، دامنه ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و بخش هایی از مرکز کشور و روز جمعه (۳ بهمن) در شمال شرق کشور بارش رخ خواهد داد.

ضیائیان در ادامه اظهار نمود: طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف پیشبینی می شود همینطور با عنایت به بارش برف و وزش باد شدید در شمال غرب، دامنه ها و ارتفاعات البرز کولاک برف و در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی ریزش بهمن دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: با عنایت به نفوذ توده هوای سرد، دمای هوا از امروز (۳۰ دی) تا شنبه (۴ بهمن) در غالب مناطق کشور به صورت محسوسی کاهش خواهد یافت و بیشترین مقدار کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد، در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد و در غرب، مرکز و بخش هایی از جنوب و جنوب غرب کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گفته وی، از امروز (۳۰ دی) تا آخر هفته دریای خزر و طی این مدت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: پنجشنبه (۲ بهمن) سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش می یابد و در مرکز و نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱ بهمن) قسمتی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و افزایش باد و در اواخر وقت کاهش دما و ‍بارش ‍‍پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز ‍‍پنجشنبه (۲ بهمن) ابری همراه با وزش باد شدید و کاهش دما گاهی بارش برف و باران با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد ‍‍پیش بینی می شود.

انتهای ‍‍پیاممنبع:

1399/10/30
22:47:14
0.0 / 5
1035
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد