رییس سازمان جهادكشاورزی استان:

۵۷۰ میلیاردریال برای طرح های كشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شده است

۵۷۰ میلیاردریال برای طرح های كشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری شده است

ایرنا- رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهار داشت: 570 میلیارد ریال در سالجاری برای 12 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان سرمایه گذاری شده است.


علی باقرزاده همایی روز سه شنبه درباب طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان اضافه کرد: این طرح ها شامل بسته بندی غلات و چاشنی، بسته بندی خرما و موادغذایی و سردخانه بالای صفر، گوشت مرغ تازه بسته بندی شده و سردخانه زیرصفر، بسته بندی خرما، فرآوری ماهی کامل، انواع میگو، فیله و گوشت ماهی و سردخانه زیرصفر و خوراک آماده آبزیان است.
وی، سردخانه بالا و زیرصفر و ماهی منجمد، فیله و گوشت مای به صوت منجمد و سردخانه زیر صفر، رب گوجه فرنگی، ماهی و میگو منجمد، انواع فراوده حاصل از نرم تنان و سردخانه زیرصفر را از دیگر طرح های صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی عنوان نمود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهارداشت: با سرمایه گذاری و اجرای این طرح ها برای ۳۱۱ نفر در استان شغل به وجود آمده است.
باقرزاده همایی یادآورشد: درحال حاضر ۱۵۷ واحد در رابطه با طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی هرمزگان با اعتباری افزون بر سه هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال، ایجاد اشتغال سه هزار و ۷۳۶ نفری با جذب ماده خام یکهزار و ۱۰۳ تن دارای پروانه بهره برداری می باشد.
وی همین طور درباب طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۱ تا ۹۹ درصد ابرازداشت: هم اکنون ۴۵ طرح نیمه تمام در رابطه با صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی با جذب ماده خام ۱۸۷ هزار تن با اعتباری افزون بر ۸۵۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغالزایی ۸۸۴ نفری در این استان در حال تکمیل است.
این مسوول اظهارداشت: در سالجاری تعداد ۷۴ جواز تاسیس طرح های صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی با جذب ماده خام ۳۴۳ هزار تنی با اعتباری افزون بر چهار هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال و ایجاد اشتغالزایی یک هزار و ۷۸۴ نفری صادر گردیده است.
بگفته وی، طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی هرمزگان شامل صنایع تبدیلی باغی، صنایع تبدیلی دامی، صنایع تبدیلی زراعی، صنایع تبدیلی شیلاتی، خوراک دام و طیور، سردخانه و کود می باشند.

منبع:

1399/11/01
12:20:02
0.0 / 5
1119
تگها: آب , باغ , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد