كاهش 8 تا 12 درجه ای دمای هوا در شمال كشور

كاهش 8 تا 12 درجه ای دمای هوا در شمال كشور

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به نفوذ جریان خنك شمالی به كشور از روز جمعه (۶ تیرماه) از كاهش محسوس دما در سواحل شمالی، شمال غرب و شمال شرق كشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: برپایه آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۳ تیرماه) طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وقوع رگبار پراکنده باران، همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۴ تیرماه) و پس فردا (۵ تیرماه) در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد داریم، اظهار داشت: به تدریج از روز جمعه (۶ تیرماه) با نفوذ جریان خنک شمالی در سواحل دریای خزر طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه (۶تا ۸ تیرماه) بارش باران، کاهش محسوس دما و وزش باد شدید موقت را شاهد خواهیم بود. طی این مدت دریای خزر مواج پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز (۳ تیرماه) در بخشی از نقاط استان های سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ می دهد و این شرایط از امروز تا یکشنبه هفته آینده (۸ تیرماه) در شمال سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل برقرار خواهد بود. در بعضی ساعات هم در این مناطق وقوع گرد و خاک پیشبینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از امروز تا پس فردا (۵ تیرماه) در بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد، اظهار داشت: از روز جمعه (۶ تیرماه) با نفوذ هوای خنک شمالی ابتدا شمال غرب کشور، سواحل شمالی و به تدریج شمال شرق کاهش محسوس دمای بیشینه را به صورت میانگین بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد تا روز یکشنبه (۸ تیرماه) خواهند داشت. در سایر مناطق نیمه شمالی هم کاهش دما حدود ۶ درجه پیشبینی می شود.

وی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۴ تیرماه) صاف، همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (۵ تیرماه) هم صاف، همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/04/03
15:43:01
5.0 / 5
2128
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد