راه اندازی بزرگ ترین سامانه نوین آبیاری تحت فشار مازندران در بابل

راه اندازی بزرگ ترین سامانه نوین آبیاری تحت فشار مازندران در بابل

آبیاری: بزرگ ترین طرح آبیاری نوین مازندران امروز پنجشنبه همزمان با دهه فجر در 253 هکتار از اراضی منطقه ˮ گاودشت ˮ شهرستان بابل راه اندازی شد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، فرماندار بابل در حاشیه افتتاح این سامانه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه نوین آبیاری تحت فشار در ایستگاه ملی گاودشت با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.
قربانعلی ولیزاده بوار اضافه کرد: اراضی ۲۵۳ هکتاری گاودشت با چهار سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز شده است تا برای کشت گندم، جو، کلزا و تولید علوفه کاربری پیدا کند.
وی اظهار داشت: افتتاح این طرح نشان از آن دارد که دولت برای تولید پایدار و ایجاد اشتغال در مناطق بالادست با وجود محدودیت های مالی مشتاق سرمایه گذاری است.
فرماندار بابل اضافه کرد: با شروع به کار این طرح سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب از آب زیرزمینی صرفه جویی می شود که این میزان آب می تواند در دیگر محصولات کشاورزی استفاده گردد.
وی افزود: امروز رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار یکی از اولویت های برنامه های نظام است که برای تحقق این امر از هیچ تلاشی فروگذاری نمی نماییم.
همچنین امروز چهار طرح بهداشتی و درمانی، تولیدی و ورزشی در بابل با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال و اورژانس بیمارستان شهید بهشتی بابل با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال همچون طرح های مهم بهداشت و درمان در بابل بوده است که به بهره برداری رسیده است.
همچنین سالن ورزشی در روستای پیچی کلای بخش لاله آباد با اعتبار پنج میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بوده که در این روز راه اندازی شد.
بر اساس اعلام فرمانداری بابل، دهه فجر امسال ۴۲ طرح عمرانی، زیرساختی، آموزشی، ورزشی و خدماتی با سرمایه گذاری حدود ۱۸۰ میلیارد تومان دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.منبع:

1399/11/18
10:24:49
0.0 / 5
1085
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد