مدیرعامل اتحادیه مركزی تعاونی ها:

۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبكه تعاونی ها تولید می شود

۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبكه تعاونی ها تولید می شود

به گزارش آبیاری مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی ماهیان سردابی اظهار داشت: ۶۵ درصد تولید ماهیان سردابی در شبکه تعاونی های کشاورزی انجام می شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «آرش نبی زاده» اضافه کرد: اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی ماهیان سردابی کشور از ۹ اتحادیه استانی که ۶۵ درصد تولید کشور را به خود اختصاص می دهند، تشکیل شده است.
به گفته وی، این اتحادیه کارگزار بیمه محصولات آبزیان است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی ماهیان سردابی عنوان کرد: طرح پایانه های مبدا و مقصد این نوع ماهیان که سه سال در حال پیگیری آن بودیم، سال جاری به نتیجه رسیده و توانستیم مقداری از محصولات آبزی را در پایانه ها به صورت عمده فروشی توزیع نماییم.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به طرح روستا- بازار و وجود پایانه های مقصد، امکان توزیع محصول در این شبکه وجود دارد.
نبی زاده درباره حجم صادرات این اتحادیه، اظهار داشت: سال جاری به علت بیماری کرونا به صورت مستقیم صادرات نداشتیم، اما برای صادرکنندگان به کشورهای روسیه و کشورهای عربی همجوار ماهی تأمین کردیم.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی ماهیان سردابی همینطور درمورد برنامه های آینده اظهار داشت: اصلاح نژاد ماهی قزل آلا، شناسایی و پلاک گذاری مولدین و ایجاد سامانه ماهیان سردابی ایران همچون این اقدام ها است.
نبی زاده اضافه کرد: با تعامل سازنده ای که با مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی برقرار شد، می توان از امکانات موجود در شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی به منظور استفاده از ۵۰ هزار حلقه چاه در سطح کشور که در شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی موجود است به صورت مشارکتی در زمینه تولید آبزیان به کارگیری کرد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، سال قبل (۱۳۹۸) یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی از محل صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که با وجود تحریم ها و شیوع کرونا، تراز تجاری این بخش از ۴۴۰ میلیون دلار عبور کرد.منبع:

1399/11/19
21:46:44
0.0 / 5
1080
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد