رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

به صدا درآمدن زنگ خطر جنگل های زاگرس

به صدا درآمدن زنگ خطر جنگل های زاگرس

به گزارش آبیاری کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از کشف و ضبط ۲۰۰ تن چوب و ۲ تن ذغال قاچاق در این شهرستان اطلاع داد.


«عباس حسن زاده» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: از آغاز سالجاری تابحال ۷۳ هکتار از راضی ملی در جهت تبصره یک ماده ۵۵ (اراضی که در آنها درخت یک تا سه ساله کاشت بود) در سطح شهرستان رفع تصرف شد.
وی اظهارکرد: علاوه براین ۳۳.۳ هکتار طی این مدت قلع و قمع و رفع تصرف از راضی منابع ملی داشته ایم که تا آخر سال جاری این میزان به حدود ۵۰ هکتار خواهد رسید.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: طی سالجاری در ورودی و خروجی شهر یاسوج از سمت شیراز و اصفهان ۲۰۰تن چوب جنگلی بلوط کشف و ضبط شده است.
حسن زاده خاطرنشان کرد: همینطور طی این مدت ۲ تن ذغال قاچاق از متخلفان و قاچاقچیان کشف شد.
وی افزود: طی سال جاری با افزایش قاچاق چوب جنگلی بلوط و ذغال روبرو شده ایم که این مسئله زنگ خطری برای جنگل های زاگرس است.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: البته اقداماتی در این حوزه جهت پیشگیری و کاهش این مسئله انجام شده که اثرگذار خواهد بود به عنوان مثال جریمه هر کیلوگرم چوب قاچاق از ۱۵ هزار تومان به ۱۵۰ هزار تومان و هر کیلوگرم ذغال از ۱۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
حسن زاده تصریح کرد: با عنایت به این که افزایش زمین خواری و کوه خواری در سطح شهرستان بویراحمد هستیم در این حوزه احتیاج به فرهنگ سازی داریم که از دستگاههای فرهنگی، رسانه ها و صدا و سیما انتظار همکاری بیشتر از پیش داریم.
وی اظهارکرد: مساحت شهرستان بویراحمد ۳۹۵ هکتار است که از این میزان ۲۶۰هزار و ۷۰۰ هکتار جنگل، ۷۰ هزار هکتار مرتع و مابقی زراعی و مسکونی است.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: ۲۰۰هکتار بانکت بندی عرصه های منابع طبیعی در مناطق "تنگ تامرادی" و "موگر" این شهرستان جهت پیشگیری از فرسایش خاک و هدر رفت آب در اراضی شیب دار جنگلی انجام شده است.1399/11/20
22:01:54
0.0 / 5
1162
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد