به دلیل اخطارهای شركت آب و احتمال پایان ذخیره آبی منطقه ۸ صورت گرفت

جانمایی ۳ مخزن آبیاری قطره ای فضای سبز و ذخیره آب

جانمایی ۳ مخزن آبیاری قطره ای فضای سبز و ذخیره آب

به گزارش آبیاری برای ساماندهی شبکه آبرسانی و رفع مشکل احتمالی کمبود آب، معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه۸، مبادرت به جانمایی ۳ مخزن آب پلی اتیلن در نقاط مختلف منطقه کرده است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، مسعود رنجبریان شهردار منطقه۸ در اینباره اظهار داشت: از سنوات گذشته تعدادی حلقه چاه آب در منطقه وجود داشته که آبیاری فضای سبز منطقه به وسیله ذخایر آب این چاه ها انجام می شده است؛ اما با عنایت به اخطارهای اداره آب و فاضلاب و استانداری در خصوص احتمال آخر ذخایر آبی، با نظر کارشناسان خدمات شهری و اکیپ های مطالعاتی ۳ مخزن پلی اتیلن و بتنی برای ذخیره آب و آبیاری فضای سبز در منطقه جانمایی شده است.

رنجبران درباره این مخازن اظهار داشت: یک مخزن پلی اتیلن با ظرفیت ۱۱۰۰ متر مکعب در تقاطع خیابان ثانی و گلشن دوست برای آبیاری فضای سبز، یک مخزن بتنی با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب در بوستان معلم در خیابان جانبازان و مخزن بتی دیگر در بوستان امدادگر با ظرفیت ۱۱۰۰ متر مکعب در بزرگراه رسالت جانمایی کرده ایم. جانمایی این مخازن سبب می شود سطح زیادی از فضای سبز محدوده، آبیاری قطره ای شود که برای نخستین بار در منطقه۸ در حال اجراست که نظمی را در آبیاری فضای سبز بوجود می آورد و از سویی ذخیره آب در این مخازن سبب می شود از منابع آب های زیر زمینی استفاده نشود.

شهردار منطقه ۸ اضافه کرد: حالا بخشی از بار مخزن پلی اتیلن تقاطع خیابان ثانی در محل جانمایی شده و بخشی دیگری از آن در حال بارگیری است. همینطور با اقدامات انجام شده دیگر نیازی به استفاده از ذخایر آب های زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز منطقه نخواهد بود.

منبع:

1399/11/23
13:19:26
0.0 / 5
1036
تگها: آب , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد