بروز آنفلوانزای فوق حاد در باغ پرندگان قم تایید شد

بروز آنفلوانزای فوق حاد در باغ پرندگان قم تایید شد

به گزارش آبیاری ابتلای برخی از پرندگان باغ پرندگان شهر قم به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تایید شد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا از روابط عمومی دامپزشکی، برپایه بررسی های انجام گرفته تاییدآزمایشگاهی بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در برخی از پرندگان باغ پرندگان شهر قم، به تایید این سازمان رسیده و طی اطلاعیه ای اعلام شده است.
در این اطلاعیه تاکید شده است: با شناسایی و تایید بیماری این پرندگان، در جهت برنامه ملی کنترل بیماری آنفلونزای فوق پرندگان نسبت به انجام موازین بهداشتی قرنطینه ای در شعاع های اپیدمیولوزیک این مناطق اقدام شده است.
در این اطلاعیه همینطور از تمام صاحبان واحد های مرغداری، مدیریت باغ های پرندگان، پرورش دهندگان طیور زینتی و طیور بومی درخواست شده است تا نسبت رعایت کامل ضوابط بهداشتی در واحدهای خود اقدام نمایند.
اطلاعیه همینطور از شناسایی و تایید ابتلای یک قطعه لک لک در دریاچه زریوار کردستان به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اطلاع داده است.
مجموعه باغ پرندگان شهر قم، با مساحت ۷۰ هزار متر مربع آذرماه سال جاری به بهره برداری رسید. این مجموعه در بلوار شهید سید مرتضی آوینی، جنب باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم واقع است. عملیات ساخت باغ پرندگان با هدف افزایش سرانه فضای سبز و توسعه اماکن تفریحی و گردشگری قم از تیرماه سال ۹۶ شروع شده بود.
در این مجموعه انواع پرندگان در ۱۱ قفسه و یک سوله ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربعی نگهداری می شود./


1399/11/25
00:00:21
0.0 / 5
1088
تگها: باغ , بهداشت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد