تداوم بارش برف و باران

تداوم بارش برف و باران

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران و برف در ۱۳ استان کشور طی ۲۴ ساعت آینده از وزش باد شدید و کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا اطلاع داد.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا اضافه کرد: بر مبنای تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و در مناطق مرتفع سردسیر بارش برف پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: فردا (۳۰ بهمن ماه) فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کاهش و به نواحی از مرکز، برخی مناطق جنوبی کشور در استان های فارس و بوشهر، شرق و شمال شرق توسعه پیدا می کند.

به گفته ضیائیان جمعه (اول اسفند ماه) در مناطقی از شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، برخی مناطق کرمان همینطور در شمال غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید رخ می دهد و این سامانه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

وی افزود: شنبه (۲ اسفندماه) در شمال غرب، مناطقی از غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز در قزوین و البرز بارش برف و باران رخ می دهد.

ضیاییان ضمن اشاره به کاهش دما در کشور اظهار نمود روز پنجشنبه (۳۰ بهمن ماه) در نیمه غربی و روز جمعه (اول اسفند ماه) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گفته وی طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن ماه) در غرب و جنوب غرب و چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن ماه) علاوه بر این نواحی در مرکز شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیشبینی می شود و در بعضی نقاط خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز تا یکشنبه (۲۹ بهمن ماه تا ۳ اسفند ماه) خلیج فارس و دریای خزر مواج پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۳۰ بهمن ماه) ابری و بارش باران در بعضی ساعات افزایش باد با احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و دراواخر وقت مه رقیق با بیشترین و کمترین دمای ۱۵ و ۱۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود. آسمان پایتخت جمعه (اول اسفندماه) نیمه ابری همراه با کاهش دما و به تدریج وزش باد و کاهش ابر پیشبینی می شود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۱۱ و درجه سانتیگراد می رسد.

منبع:

1399/11/29
14:18:09
0.0 / 5
1018
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد