معاون وزیر كار:

سنتی بودن كشاورزی باعث كاهش نرخ بهره وری گلستان است

سنتی بودن كشاورزی باعث كاهش نرخ بهره وری گلستان است

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سنتی بودن کشاورزی گلستان باعث کاهش نرخ بهره وری این بخش شده بگونه ای که با وجود اختصاص ۴۴ درصد از سهم اشتغال، فقط ۲۴ درصد بهره وری گلستان مختص کشاورزی است.


حجت الله میرزایی روز چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری گلستان عنوان کرد: جایگزین کردن دام اصلاح شده با نمونه محلی، توسعه گلخانه و معرفی ارقام جدید زراعی همچون راهکارهای افزایش نرخ بهره وری کشاورزی در گلستان است.
وی اضافه کرد: یکی از محدودیت های گلستان جهت راه اندازی مراکز صنعتی و سرمایه گذاری، کمبود زمین بخصوص در مناطق جنوبی و دشواری در تأمین آب و برق در بخش های شمالی این استان است.
معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با وجود برخورداری گلستان از ظرفیت رونق کشت گلخانه ای، هم اکنون فقط ۵۰ هکتار کشت گلخانه ای در این استان بوجود آمده در حالیکه در منطقه کویری یزد ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت گلخانه ای وجود دارد.
میرزایی اضافه کرد: نباید اجازه داد صنایع آلاینده ای مانند پتروشیمی در استان های شمالی همچون گلستان ایجاد شود و بهترین راه برای رونق اقتصاد و اشتغال در این استان ها توسعه بخش کشاورزی و صنعتی کردن آن است.
استاندار گلستان هم در این نشست اظهار داشت: اجرای ۲۴ پروژه اقتصاد مقاومتی برای سال جاری و ۳۰ پروژه برای سال آینده در استان پیشبینی شده که تسریع در اجرای آنها زمینه افزایش اشتغال را فراهم می آورد.
هادی حق شناس عنوان کرد: توجه وزارت تعاون به پروژه های کلان گلستان نظیر مجتمع پرورش میگوی گمیشان و نیروگاه سیکل ترکیبی علی آبادکتول، پروژه توسعه کشت گلخانه ای و همینطور کشت گیاهان دارویی و پشتیبانی از طرح های استارتاپی می تواند زمینه رشد و توسعه گلستان را تسریع کند.
میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی، پناه معاون توسعه مدیریت و منابع و منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته و امروز با حضور در گلستان از طرح های در حال بهره برداری، افتتاح یا در دست ساخت زیر مجموعه این وزارت خانه سرکشی کردند.


1399/12/01
14:21:22
0.0 / 5
1348
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد