مدیرعامل اتحادیه مركزی دام سبك كشور تاكید كرد:

تأمین محصولات پروتئینی با حضور تشكل های دام و طیور و كمك به تعادل قیمت

تأمین محصولات پروتئینی با حضور تشكل های دام و طیور و كمك به تعادل قیمت

به گزارش آبیاری مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اظهار داشت: تأمین محصولات پروتئینی کشور با حضور تشکل های دام و طیور، به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و متعادل کننده قیمت هاست.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی (پات)، «افشین صدر دادرس» اضافه کرد: اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در سال ۱۳۹۷ تشکیل شد و الان حدود هفت میلیون راس دام سبک و ۳۰ هزار عضو در چارچوب ۳۸ واحد تعاونی در ۱۵ استان کشور را تحت پوشش دارد.
وی تصریح کرد: شبکه تعاونی های دام سبک در کشور و استقبال تولیدکنندگان این بخش از تشکیل تعاونی ها و کمک و همیاری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیریت های استانی آن، به سرعت در حال گسترش است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور عنوان کرد: همینطور با عنایت به ظرفیت موجود و پتانسیل های که در آینده نزدیک به مجموعه تحت پوشش این اتحادیه ملی افزوده می شود، امکان تأمین دام زنده و گوشت گوسفندی به منظور کمک به تعادل قیمت ها در بازار امکان پذیر است.
وی بیان داشت: این مهم در صورتی قابل اجرا خواهد شد که برنامه ریزی های منسجمی از جانب متولیان بازار شامل بخش های دولتی و خصوصی و نمایندگان تولیدکنندگان برای تأمین و عرضه محصول در کل ایام سال صورت گیرد.
دادرس اظهار داشت: اتحادیه مرکزی دام سبک کشور برای هرگونه فعالیت، همکاری و هماهنگی در این خصوص به منظور تأمین هم زمان منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان آمادگی خویش را اعلام می کند.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور افزود: سایر تشکل های بخش دام و طیور هم برای تحقق این هدف آماده همکاری هستند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش از این اظهار داشته بود: میزان تولید گوشت قرمز تا آخر سال ۹۹ به رقم ۸۸۰ هزار تن می رسد، در حالیکه سال ۹۲ میزان تولید گوشت قرمز ۷۵۵ هزار تن بود. سرانه مصرف گوشت قرمز ۱۲.۵ کیلوگرم اعلام شده است.
برابر آمارهای رسمی، سالیانه ۲۰۰ هزارتن گوشت قرمز کشور توسط عشایر تولید و به بازار عرضه می شود.
بررسی های میدانی نشان داده است که قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی د ر بازار شقه بدون دنبه بین ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزارتومان خریداری و زمانی که به دست مصرف کنندگان می رسد حالا بالای ۱۳۰ هزار تومان است.منبع:

1399/12/03
23:13:20
0.0 / 5
1088
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد