تولید محصولات پركاربرد صنایع پتروشیمی و لاستیك سازی با ضایعات نفتی

تولید محصولات پركاربرد صنایع پتروشیمی و لاستیك سازی با ضایعات نفتی

به گزارش آبیاری تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان صنعتی با استفاده از ضایعات نفتی انواع محصولات کاربردی در صنایع لاستیک سازی، شیمیایی و پتروشیمی را تولید کردند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، مسعود حکیم داود، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان صنعتی در حوزه روغن های صنعتی، تمرکز فعالیت این شرکت را تحقیق و توسعه انواع مواد روغنی و نفتی، محصولات جانبی پالایشگاهی، پتروشیمی، شیمیایی و همینطور ضایعات حاصل از این صنایع که در محیط رها شده و یا به صورت ناقص و نهایی نشده مانده اند، دانست که این مواد را به محصولاتی کاربردی در صنایع نفت، روغن، پتروشیمی و شیمیایی تبدیل می کنند.
وی افزود: مواد زاید نفتی به علت ترکیبات اسیدی، آروماتیک بالا، خاک و آب را تبدیل به پسماند می کنند و به مرور وارد سفره های آب زیرزمینی می شوند و مسائل و مشکلات عدیده ای را برای محیط زیست ایجاد می کنند. اما روغن های تولیدی ما محصولات دوستدار محیط زیست هستند و از این اتفاقات و خسارات پیشگیری می کنند.
وی با اشاره به اینکه این شرکت موفق شده است تا در کنار تولید محصولات روغنی با فرآیندهای سازگار با محیط زیست و به کارگیری دانش و فناوری داخلی، در تولید روغن های فرایند لاستیک سبز منطبق با استانداردهای روز دنیا ورود کند، تصریح کرد: روغن های فرایند لاستیک از محصولات عمده این شرکت است. بیشتر روغن های ساخته شده در شرکت ما بعنوان روغن فرایند در صنعت تایرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
حکیم داود اضافه کرد: محصول ما در عرصه تولید لاستیک انواع خودرو، کامیونت و ماشین آلات راه سازی، تولید ماکروویوها، اتصالات لوازم خانگی مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و غلتک های لاستیکی کاربردی است.
مجری طرح افزود: با تلاش متخصصان و پژوهشگران ما از مواد زاید نفتی و برخی محصولات جانبی پالایشگاه های روغن، محصولی تولید می نماییم که دوست دار محیط زیست است. این روغن های پایه، محصولی منطبق با استانداردهای روز دنیا و دوستدار محیط زیست هستند که در صنایع لاستیک و تایرسازی تحت عنوان روغن فرایند لاستیک سبز شناخته می شوند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، به قول این فعال فناور، روغن های فرایند لاستیک، سنگین و CBFS مورد مصرف صنایعی همچون لاستیک سازی پس از تبدیل به دوده کربن سیاه در صنایع دوده سازی است و هم اکنون علاوه بر تأمین بازارهای داخلی توانسته است تا در جنگ اقتصادی و تحریمی بعنوان یک بازوی صادراتی و ارزآور در صحنه بعنوان یک شرکت صادراتی موفق عمل کند.
منبع:

1399/12/05
18:40:15
0.0 / 5
1080
تگها: آب , سفر , شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد