ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته آتی

ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته آتی

به گزارش آبیاری مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته پیش رو، اظهار داشت: روز سه شنبه ( 12 اسفند) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غربی وارد کشور می شود و فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، گفت: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، جمعه( ۸ اسفندماه) در بعضی مناطق شمال و مرکز هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. همین طور امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش برف رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: شنبه و یکشنبه ( ۹ و ۱۰ اسفندماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و باران پیش بینی می شود. دوشنبه (۱۱ اسفند) در بعضی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب شرق و شرق بارش پیش بینی می شود. روز سه شنبه ( ۱۲ اسفند) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غربی وارد کشور می شود و فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.
ضیائیان افزود: امروز( ۸ اسفند) کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد در بیشتر مناطق کشور رخ خواهد داد. این کاهش دما در شرق و جنوب شرقی حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود. طی این مدت باتوجه به کاهش محسوس دما در ساعات شب و بامداد در بخش هایی از سواحل دریای خزر و مرکز کشور، احتمال یخبندان معابر وجود دارد و از شنبه تا اواخر هفته روند افزایش دما را در بیشتر مناطق کشور شاهد خواهیم بود. امروز در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید می باشد و در بعضی مناطق به ویژه زابل سبب گرد و خاک و توفان می شود. همین طور طی امروز و فردا نواحی شرقی و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره کرد: آسمان تهران فردا (۹ اسفند) صاف در بعضی ساعات غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۱۰ اسفند) نیز صاف در بعضی ساعات غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.منبع:

1399/12/09
14:43:51
0.0 / 5
1096
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد