هوای پایتخت قابل قبول است

هوای پایتخت قابل قبول است

بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با وجود اینکه الان «میانگین» کیفیت هوای پایتخت در شرابط «قابل قبول» قرار دارد ولی این شاخص از بامداد امروز (۹ اسفندماه) در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرارگرفته است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۹ اسفند) افزایش ترافیک در اولین روز هفته همراه با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم نموده و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرارگرفته است.

با حاکمیت شرایط پایدار جو در طول روز روند افزایش غلظت آلاینده ها ادامه خواهد داشت. با افزایش حجم تردد خودرو ها تا اواخر وقت شنبه، پیشبینی می شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

در بامداد روز یکشنبه (۱۰ اسفند) با وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته انتظار می رود تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته شود، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

تداوم پایداری جوی در خلال روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. این وضعیت تا اواخر وقت فردا (۱۰ اسفند) ادامه دارد و پیشبینی می شود عدم وزش باد مؤثر برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد را به دنبال داشته باشد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا طی ۲۴ ساعت گذشته آلاینده شاخص، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با ۸۰ میانگین بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و میانگین کیفیت هوا ۹۴ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/12/09
23:50:06
0.0 / 5
1172
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد