رییس سازمان جنگل ها:

تالاب ها قابل واگذاری نیستند

تالاب ها قابل واگذاری نیستند

به گزارش آبیاری به دنبال انتقال سند تالاب انزلی به وزارت نیرو و پیگیری این وزارتخانه برای دریافت سند 42 تالاب دیگر رئیس سازمان جنگل ها اظهار داشت: تالاب ها به هیچ وجه قابل واگذاری نیستند. درمورد تالاب انزلی نیز اشتباه شده است و سند این تالاب به زودی به سازمان جنگل ها بازخواهد گشت.مسعود منصور در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر اینکه تالاب ها به هیچ وجه قابل واگذاری نیستند، اظهار نمود: برمبنای قانون وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها وظایف مشخصی همچون حفاظت، تعیین حد بستر و... تالاب ها را برعهده دارند. باوجود وظایف متعدد، سند مالکیت تالاب ها باید بعنوان انفال برای منابع طبیعی حفظ شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ استناد قانونی در خصوص انتقال سند تالاب ها به اسم وزارت نیرو نداریم، اشاره کرد: سند تالاب انزلی به سبب اشتباه اداره ثبت استان گیلان به اسم وزارت نیرو شد.

رییس سازمان جنگل ها افزود: بلافاصله بعد از این اتفاق من به رئیس سازمان ثبت نامه زدم، مستندات قانونی را ارسال و اعتراض سازمان جنگل ها را اعلام کردم. رئیس این سازمان اعلام نمود که انتقال سند تالاب انزلی به وزارت نیرو اشتباه است و اصلاح می شود.

منصور در آخر با اعلان اینکه بعد از این هیچ سندی برای وزارت نیرو در حوزه تالاب ها صادر نخواهد شد، اظهار داشت: مالکیت تالاب انزلی نیز به سازمان جنگل ها بازخواهد گشت.

منبع:

1399/12/18
11:10:55
0.0 / 5
1133
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد