پیشبینی خرید تضمینی ۱ ۳میلیون تن گندم در خوزستان

پیشبینی خرید تضمینی ۱ ۳میلیون تن گندم در خوزستان

به گزارش آبیاری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان پیشبینی کرد: در سال زراعی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ حدود ۱.۳میلیون تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان گندمکار خوزستانی خریداری شود.


امیدجهان نژادیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: برای خرید محصول گندم با مباشرت تعاون روستایی ۱۱۰مرکز خرید در سرتاسر استان تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه پیشبینی خرید تضمینی گندم در خوزستان در مقایسه با سال زراعی گذشته حدود ۱۰۰هزار تن افزایش دارد ابراز امیدواری کرد با بارش رحمت الهی در هفته های پیش رو و مساعدت هوا، میزان خرید گندم از مقدار پیشبینی فراتر رود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم با شرکتهای حمل و نقل برای انتقال گندم به سیلوهای دولتی و خصوصی انجام شده است اضافه کرد: ستاد برداشت گندم در سطح شهرستان های استان مقدمات شروع خرید گندم را انجام داده و موانع و مرتفع ساختن مشکلات احتمالی همچون ضدعفونی سیلوها و مراکز خرید در حال انجام می باشد.
جهان نژادیان پیشبینی کرد: سال جاری با انعقاد قرارداد با شرکتهای حمل و نقل استان، با مشکلات کمتری در حمل انتقال گندم رو به رو شویم.
برداشت گندم در خوزستان در دهه سوم فروردین ماه در سطح ۵۸۰هزار هکتار از زمین های آبی ودیم استان آغاز می شود و تا ۴۰روز ادامه می یابد.
بخش مهمی از گندم تولیدی خوزستان به دلیل مازاد بودن به استان های دیگر حمل می شود.
همزمانی برداشت گندم، جو، دانه روغنی کلزا و چغندر قند همه ساله مشکلاتی برای حمل این چهار محصول راهبردی به وجود می آورد.
خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۲میلیون تن محصولات باغی، زراعی، دامی، لبنیات، عسل و طیور به ارزش بیشتر از ۲۹۰هزار میلیارد ریال قطب نخست کشاورزی کشوراست.منبع:

1399/12/20
18:13:08
0.0 / 5
1106
تگها: آب , باغ , خدمات , شركت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد