كانون های محیط زیست، بازوان مدیریت شهری در رفع معضلات زیست محیطی محلات

كانون های محیط زیست، بازوان مدیریت شهری در رفع معضلات زیست محیطی محلات

به گزارش آبیاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن اشاره به نقش موثر شهروندان و کانون های محیط زیست محلات در شناسایی و کاهش صدمه های محیط زیستی در سطح مناطق ۲۲ گانه بر لزوم تمرکز رویکرد محله محوری از جانب کانون های محیط زیست بعنوان بازوان اجرایی مدیریت شهری تاکید نمود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شینا انصاری در برنامه گرامیداشت هفته منابع طبیعی که در منطقه ۹ شهرداری تهران برگزار شد، ضمن اشاره به تکالیف و مسئولیت هایی که اسناد فرادستی برعهده اداره کل محیط زیست و متناظر آن ادارات محیط زیست و توسعه پایدار مناطق ۲۲ گانه گذاشته است، اظهار داشت: سیستم بازچرخانی در پارکینگ ساختمان منطقه ۹ که با استفاده از فناوری نانو سبب کاهش مصرف آب می شود، یکی از اقدامات شاخص خوبی است که به صورت پایلوت انجام شده است و می تواند نمونه خوبی برای الگوبرداری جهت کاهش مصرف منابع باشد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست شاهد اقدامات شاخص خوبی در سطح این منطقه هستیم که امیدواریم با رویکرد محیط زیستی شهردار منطقه ۹ و با استفاده از ایده های خلاقانه و کاربردی این اقدامات گسترش یابند، اظهار نمود: یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه محیط زیست، جلب مشارکت های مردمی است.

وی اضافه کرد: طبق اصل ۵۰ قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست مسئولیت همگانی است که اگر این باور از سالهای گذشته به درستی شکل می گرفت، حالا شاهد این میزان مشکلات محیط زیستی نبودیم. در حقیفت آنچه در شهر دیده می شود نتیجه رفتار هریک از ما شهروندان است.

انصاری با تکیه بر اینکه صرفاً توجه به تکالیف دستگاههای اجرایی کافی نیست و نیاز است که نقش اثرگذار شهروندان هم درنظر گرفته شود، اظهارکرد: چند سالی است که از تشکیل کانون های محیط زیست مناطق بعنوان بازوهای اجرایی مدیریت شهری می گذرد که این نهادهای مردمی با هدف جلب مشارکت های شهروندی در سطح محلات شهر تهران شکل گرفت. بدین منظور برای هرچه فعال تر و پویاتر بودن این کانون های محیط زیست باید به جای تمرکز بر پروژه های بزرگ شهری بر رویکرد محله محوری تمرکز نماییم. اقدامات محله محور و جلب مشارکت شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بسیار اثرگذار می باشد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: امیدواریم با تعاملات دوجانبه و تقویت همکاریهای فی درخلال شهرداری تهران و کانون های محیط زیست بتوانیم گام های موثرتری برداریم و انتظار داریم با مشارکت فعال کانون های محیط زیست محلات و فراهم شدن زیرساخت های لازم توسط شهرداری تهران، بتوانیم شهری زیست پذیرتر برای شهروندان مهیا نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در ادامه مراسم تقدیر از فعالان محیط زیستی و دبیران کانون های محیط زیستی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران با حضور انصاری و موسوی شهردار - منطقه ۹ - برگزار شد.
1399/12/24
12:35:12
0.0 / 5
1132
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد