قیمت مرغ در خراسان شمالی به نرخ تنظیم بازار نزدیك شد

قیمت مرغ در خراسان شمالی به نرخ تنظیم بازار نزدیك شد

آبیاری: ایرنا- اجرای مصوبات تنظیم بازار، قیمت مرغ را در استان خراسان شمالی به نرخ 204 هزار ریال نزدیک کرد.


گزارش روز دوشنبه خبرنگاران ایرنا، حاکیست که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ کشتار روز در استان خراسان شمالی به ۲۱۸ هزار ریال رسید که به نرخ ۲۰۴ هزار ریالی مصوب ستاد تنظیم بازار نزدیک شد و پیش بینی می شود که در ایام آینده با به بار نشستن جوجه ریزی های بهارانه نرخ این مواد پروتینی به قیمت مصوب برسد.
براساس این گزارش الان روزانه برای تنظیم بازار حدود ۱۰۰ تن گوشت مرغ با نرخ مصوب در سطح استان خراسان شمالی توزیع می شود.
تشدید نظارت بر بازار
معاون بازرسی و پشتیبانی از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی اظهار داشت: هم اکنون قیمت مرغ در این استان با همکاری تولیدکنندگان و فروشندگان و نظارت دستگاههای متولی به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار که ۲۰۴ هزار ریال در هر کیلوگرم است، نزدیک شد.
علی وفا خواه برخی نوسانات قیمت مرغ چند روز گذشته را ناشی از خروج غیر قانونی این مواد پروتینی از استان بیان کرد و اظهارداشت: بر طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار خروج مرغ از این استان ممنوع و با متخلفان نیز برخورد می شود.
وی دلیل خروج گوشت مرغ کشتار روز از استان را گرانی آن در استان های همجوار بیان کرد و این اختلاف قیمت را گاها تا دو برابر اعلام نمود که موجب وسوسه دلالان برای خرید خارج از ضوابط مرغ از این استان و فروش آن با قیمت بیشتر در استان های همجوار می شود.
وی اشاره کرد: در امتداد پشتیبانی از مصرف کنندگان و گرانی بی ضابطه قیمت مرغ به ویژه در آستانه سال نو نظارت بر بازار تشدید می شود و انتظار می رود تا نیروی انتظامی نیز با استقرار ایست و بازرسی از خروج مرغ ممانعت کند.
پیگیری خبرنگار ایرنا از نیروی انتظامی استان خراسان شمالی نیز حاکیست که این نیرو در آستانه سال نو برای ممانعت از خروج مرغ تنظیم بازار از در حال راه اندازی ایستگاه ایست و بازرسی در مبادی خروجی است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی هم در باره خروج گوشت مرغ از استان اظهار داشت: برای نظارت بهتر و جلوگیری از این تخلف باید ایست و بازرسی در ورودی و خروجی مستقر شود.
سالانه در استان خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری حدود ۲۸ هزار تن گوشت مرغ مصرف می شود که ۸۰ درصد از نیاز مصرفی در داخل استان تولید و مابقی از سایر استانها تامین می شود.
در این استان ۱۰۱ واحد تولید مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی سالانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه فعالیت دارد.منبع:

1399/12/26
13:18:30
0.0 / 5
1195
تگها: دستگاه , فروش
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد