كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

آبیاری: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین کیفیت هوای پایتخت (5 فروردین) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در بامداد روز پنجشنبه (۵ فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها است.

همچنین به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات در مناطق مستعد گسیل گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

شایان ذکر است با رشد ناپایدار جوی تا اواخر وقت امروز (۵ فروردین) پیش بینی می شود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در بامداد روز جمعه (۶ فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. هرچند با عدم وزش باد مؤثر احتمال تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد. رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر در ساعات پایانی جمعه کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۳بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۴۷ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1400/01/05
16:24:24
5.0 / 5
1167
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد