سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است

سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است

به گزارش آبیاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است، اظهار داشت: کشور ما با مصرف بیشتر از ۱۴۵ میلیارد کیلووات برق در زمره ۲۵ کشور پرمصرف برق جهان قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا شینا انصاری ارتباط افزایش مصرف برق و انتشار گازهای گلخانه ای را بعنوان عاملی مهم در پدیده گرمایش زمین عنوان نمود و توضیح داد: از آنجایی که ذغال سنگ بیش از نفت و گاز طبیعی عامل تولید CO۲ بعنوان با اهمیت ترین گاز گلخانه ای است و حجم بیشتر ذغالسنگ برای تولید برق به کار می رود، جنبش جهانی ساعت زمین با تمرکز بر کاهش مصرف برق، بر نقش مهمی که این کاهش مصرف بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دارد، تاکید دارد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همین طور درباره خاموشی یک ساعته در ایران اظهار داشت: ایران در سال ۱۳۹۰ به جنبش ساعت زمین با خاموشی چراغ های برج میلاد تهران پیوست.

وی اضافه کرد: طی سالهای بعد شهرهای بیشتری در کشور به این رویداد پیوستند و با خاموشی یک ساعته المان های شاخص شهری در این رویداد بین المللی مشارکت کردند. امسال این رویداد روز شنبه مصادف با ۲۷ مارس( ۷ فروردین ماه) برگزار می گردد و المان هایی نظیر برج میلاد، پل طبیعت، گنبد مینا و برج آزادی به مدت یک ساعت خاموش خواهند شد.

انصاری با اشاره به آنکه اهمیت این رویداد بسیار فراتر از خاموش کردن نمادین چراغ ها است، اظهار داشت: باتوجه به شرایطی که بیماری کووید ۱۹ در جهان به وجود آورده است ساعت زمین امسال می تواند ضمن توجه بیشتر به معضلات محیط زیست در سطح جهان سبب سرعت بیشتر اقدامات محیط زیستی شود و با بهره گیری از همکاری و اجماع جهانی، موجب جلب مشارکت مردم جهان برای حفظ طبیعت و تلاش موثر برای مقابله با بحران تغییر اقلیم شود.

به گزارش سایت شهر «ساعت زمین» رویدادی محیط زیستی است که از طرف صندوق جهانی طبیعت و سایر مؤسسه های همکار آن در سال ۲۰۰۷ بنیان نهاده شد و الان در ۱۸۰ کشور در سراسر جهان انجام می شود. هر سال میلیون ها نفر با خاموش کردن چراغ های برق به مدت یک ساعت، رویداد «ساعت زمین» را گرامی می دارند. رویداد ساعت زمین روز امروز (۷ فروردین ماه مصادف با ۲۷ مارس) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ به وقت محلی برگزار می گردد.

منبع:

1400/01/07
15:48:56
5.0 / 5
1004
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان آبیاری
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد