ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور

آبیاری: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و کاهش شش تا 15 درجه ای دمای هوا در بعضی مناطق طی هفته جاری آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی امروز (۸ فروردین) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. شدت بارش نیز در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فردا (۹ فروردین) در بعضی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می دهد، اشاره کرد: طی این مدت در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان افزود: طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) برای تعدادی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) با ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور در بعضی از مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش رخ می دهد، اظهار داشت: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۲ و ۱۳ فروردین) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب غرب کشور بارش باران پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی امروز (۸ فروردین) در بعضی از مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی از مناطق سبب وقوع گرد و خاک می شود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه امروز در شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز دمای هوا بین شش تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاسته می شود، اظهار نمود: طی دو روز آینده در شمال شرق کشور و در بخش هایی از شرق و جنوب شرق کاهش محسوس دما - بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد - رخ می دهد.

وی اضافه کرد: امروز (۸ فروردین) دریای خزر و از امروز تا ظهر سه شنبه (۱۰ فروردین) خلیج فارس مواج و طوفانی است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره کرد: آسمان تهران فردا (۹ فروردین) صاف، در بعضی ساعات غبار محلی و با حداقل دمای هفت و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی گراد و طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) نیز صاف گاهی همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1400/01/10
00:46:30
5.0 / 5
1432
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد