بررسی پیشنهاد وزارت جهاد كشاورزی در هیات دولت

بررسی پیشنهاد وزارت جهاد كشاورزی در هیات دولت

وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد اصلاح تبصره (4) ماده واحده قانون اصلاح ماده (33) قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع را به هیات دولت ارائه کرده است.


به گزارش آبیاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در اجرای مواد (۳۱) و (۳۲) بخشنامه اجرائی لایحه قانونی اصلاح لایحه قانونی واگذاری و احیای اراضی، اراضی ملی و دولتی برای اجرای طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می گردد.
عدم انجام تعهدات مربوط یا تعلل و تخلف مجریان، صدور رای به فسخ قرارداد و یا استرداد از طرف هیئت نظارت استان را به همراه خواهد داشت. همین طور در صورت قطعیت رای صادره و نیز در اجرای ماده واحده قانون اصلاح ماده (۳۳) اصلاحی قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است چنانچه مجری طرح، هزینه هایی در امتداد اجرای طرح نموده باشد بر طبق بهای روز با ستاندن نظر کارشناسی، ارزیابی نموده و به مجری، پرداخت و یا در صندوق ثبت، تودیع و سپس تشریفاتِ خلع ید و فسخ قرارداد اجاره پیگیری شود.
در همین راستا تعدادی پرونده، منجر به رای قطعی فسخ و یا استرداد هیات نظارت گردیده و هزینه های اعیانی و ابنیه و مستحدثات، بیش از یک هراز میلیارد ریال ارزیابی شده است ولی باتوجه به عدم تامین و تخصیص اعتبار لازم از طرف سازمان برنامه و بودجه برای پیگیری تشریفاتِ خلع ید و فسخ قرارداد اجاره به استان های ذی ربط و عدم رغبت اشخاص جایگزین، امکان پیگیری تشریفاتِ قانونی فسخ و یا استرداد میسر نشده است، موضوعی که بار مالی سنگینی را به دولت تحمیل نموده و موجبات عدم ایفای تعهدات و نیمه کاره رها کردن طرح از طرف مجریان طرح ها و تبعاتی دیگر شده است.
به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی بمنظور رفع مشکلات فوق، پیشنهاد اصلاح تبصره (۴) ماده واحده قانون اصلاح ماده (۳۳) قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع را به هیئت دولت ارائه نموده است.
این پیشنهاد مراحل بررسی خودرا در کمیسیون لوایح هیات دولت طی می کند.1400/01/15
11:22:20
5.0 / 5
1128
تگها: جنگل , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد