افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق كشور

افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق كشور

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دمای هوا در کشور بخصوص در نوار غربی و شمالی طی دو روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۱۶ فروردین) در شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و سمنان و در ارتفاعات جنوب کرمان ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیشبینی می شود همینطور در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد.

وی ضمن اشاره به اینکه خلیج فارس و دریای عمان هم طی این مدت مواج پیشبینی می شود، اظهار داشت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۷ و ۱۸ فروردین) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود و افزایش نسبی دما بخصوص در نوار غربی و شمالی کشور رخ می دهد.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز پنجشنبه (۱۹ فروردین) در دامنه های زاگرس واقع در غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد، اظهارکرد: طی روز جمعه (۲۰ فروردین) با گذر امواج تراز میانی جو در غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق استان فارس بخصوص طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی این مدت با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر بارش و کاهش نسبی دما در استان های اردبیل، گیلان و مازندران پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۷ فروردین) صاف، در بعد ازظهر همراه با افزایش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۸ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1400/01/16
20:32:52
5.0 / 5
1043
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد