آغاز احیای ۱۳ هزار هكتار زمین كشاورزی در ماهشهر

آغاز احیای ۱۳ هزار هكتار زمین كشاورزی در ماهشهر

مدیرآب و خاک سازمان جهادکشاورزی خوزستان اظهار داشت: عملیات اجرایی راه اندازی شبکه زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی در ماهشهر با هدف احیای ۱۳ هزار هکتار زمین کشاورزی تا آخر سال جاری، از روز چهارشنبه آغاز شد.


عباس ساکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان نمود: با راه اندازی این شبکه زهکشی که با اعتبار ۱۰۰میلیارد ریال با مشارکت شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) صورت خواهد گرفت، زمینه برای اشتغال و رونق اقتصادی بیشتر در بخش کشاورزی فراهم می شود.
وی ادامه داد: با اجرای شبکه زهکشی، تخلیه روان آب های ناشی از بارندگی فراهم شده و از ماندابی بودن زمین های کشاورزی جلوگیری شده و زمینه برای کشت این زمین ها فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار هکتار زمین کشاورزی زیرپوشش شبکه زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی، در حوزه خط راه آهن، کانال انتقال آب و آزاد راه بندر امام خمینی(ره) - اهواز قرار گرفته اند افزود: با عبور زهکش از این مسیرها علاوه بر برطرف شدن مشکل روان آب های ناشی از بارندگی، این زمین ها به مزارع کشاورزی بارور در منطقه تبدیل می شود.
سرپرست فرمانداری ماهشهر هم در آیین آغازین این پروژه زیربنایی بخش کشاورزی اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از مهم ترین اهداف مهم ما در بحث توسعه پایدار شهرستان ماهشهر است.
فریدون بندری اضافه کرد: شهرستان بندر ماهشهر ظرفیت های بالقوه ای در بخش کشاورزی دارد و اجرای این پروژه می تواند توسعه بخش کشاورزی منطقه را شتاب بخشد.
وی افزود: برای پیشبرد اهداف این بخش و افزایش سطح اشتغال در کشاورزی، باید اقدام های جهادی و عملیاتی صورت گیرد.
بیشتر زمین های کشاورزی ماهشهر بالغ بر ۲۵هزار هکتار در حوضه رودخانه جراحی واقع شده و سالانه حدود ۲۵۰ هزار تن محصول کشاورزی همچون گندم، صیفی، سبزی و خرما در این منطقه تولید می شود.


1400/01/27
16:09:29
5.0 / 5
1257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد