سالانه 50 میلیون قطعه بچه میگو در چابهار و كنارك تولید می شود

سالانه 50 میلیون قطعه بچه میگو در چابهار و كنارك تولید می شود

به گزارش آبیاری معاون آبزی پروری شیلات استان سیستان و بلوچستان با اعلان اینکه 2 مرکز تامین بچه میگو در چابهار و کنارک فعال است اظهار داشت: تلاش این مراکز در تامین 50 میلیون قطعه بچه میگو در سال، قابل توجه است.


حمیدرضا نصیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: مراکز آبزی پرور چابهار و اژدرماهی از مراکز تکثیر میگوی فعال استان بوده که کوشش های آنها در تامین بچه میگو و قسمتی از مولد مورد نیاز سایر مراکز تکثیر کشور و موفقیت فنی و بهداشتی تولید میگو استان قابل توجه بوده است.
وی افزود: امسال بازدید مشترک شیلات و تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار و انجمن صنفی میگو استان از محل آبگیری مراکز تکثیر آبزی پرور چابهار و اژدرماهی جهت بررسی مسائل ناشی از بلوم (رشد) جلبکی انجام شد.
معاون آبزی پروری شیلات سیستان و بلوچستان بیان داشت: پیرو بررسی های انجام شده، طی بازدید از محل آبگیری مراکز مستقر در محدوده آب شرین کن کنارک، که به همراه اشکان اژدری رئیس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار، موسی سالاری رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل شیلات استان و وحید سیدجوادی دبیر انجمن صنفی میگو استان انجام شد پیشنهادات مختلفی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پیشنهادات مختلف برای اقدام کوتاه مدت و انعکاس موضوع و بررسی جامع توسط مشاور برای کارهای اساسی عنوان شد.
نصیری افزود: همین طور مولدسازی و مراکز تکثیر، اولین حلقه زنجیره صنعت آبزی پروری میگو شمرده می شود و در موفقیت فنی، بهداشتی و اقتصادی تولید میگو فوق العاده حائز اهمیت می باشد.
تکثیر میگو در شهرستان های ساحلی چابهار، دشتیاری و کنارک به سبب درجه حرارت مناسب، پاکیزه و به دور از آلودگی های صنعتی و شهری، نزدیکی به خط استوا و هوای نسبتا گرم و مرطوب و بادهای موسمی از کیفیت بالایی برخوردارست و بهترین ظرفیت برای اشتغالزایی، افزایش تولید این محصول، تامین نیازهای داخلی و صادرات به ده ها کشور بشمار می رود.منبع:

1400/01/28
15:19:35
5.0 / 5
1083
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد