در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

روحانی: واكسیناسیون گسترده و حداكثری در راس برنامه های دولت قرار دارد

روحانی: واكسیناسیون گسترده و حداكثری در راس برنامه های دولت قرار دارد

به گزارش آبیاری رییس جمهوری اظهار داشت: واکسیناسیون گسترده و حداکثری برای حراست از سلامت مردم، در راس همه برنامه ها و اقدامات دولت قرار دارد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.
در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی و قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارشی از میزان تولید محصولات کشاورزی با عنایت به کاهش میزان بارندگی در سال آبی جاری و آغاز خرید تضمینی گندم عرضه کردند.
رییس جمهوری ضمن اشاره به اقدامات و تلاش دولت برای خودکفایی در تولید گندم خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید همزمان با افزایش تحریم ها و فشارهای مالی، با اتخاذ سیاست های حمایتی همچون افزایش نرخ خرید تضمینی در طول هشت سال گذشته، دستیابی به خوداتکایی و حفظ امنیت غذایی در تولید محصول راهبردی گندم را ایجاد کرد که این رویکرد امسال هم به یاری خدا تداوم خواهد یافت.
روحانی افزود: دولت با وجود خشکسالی های پیاپی، کاهش بارندگی ها، افت آبخوان ها و نشست دشت ها این امکان را پیدا کرد تا در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی، اعلام بموقع نرخ خرید تضمینی، تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی، اجرای برنامه افزایش تولید، تأمین نهاده های مورد نیاز تولید، تأمین اعتبار لازم برای پشتیبانی از کشاورزان، پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران، توسعه سیستم های نوین آبیاری و ارتقای مکانیزاسیون، ضمن افزایش تولید و خرید تضمینی، باعث کاهش واردات هم بشود.
در ادامه جلسه وزارت خانه ها و دستگاههای مرتبط گزارشی از روند ترخیص کالاهای ضروری و اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرکات کشور عرضه کردند.
رییس جمهوری ضمن اشاره به برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده از جانب دولت درمورد ترخیص کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات اظهار داشت: اقتضای شرایط ویژه کشور این است که کالاهای ضروری مردم و مواد اولیه کارخانجات به هیچ وجه و بدون دلیل در گمرکات کشور معطل نماند و می بایست مطابق بر ضوابط مشخص در اسرع وقت ترخیص شود.
روحانی افزود: در شرایطی که در سه سال قبل دشمنان این سرزمین با جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد قحطی در کشور بودند، دولت با تأمین و توزیع کافی و فراوان کالا در کشور اجازه نداد این خواسته دشمن محقق شود.
رییس جمهوری ضمن اشاره به نقش محوری تأمین مواد اولیه کارخانجات در تولید و معیشت مردم عنوان کرد: رعایت ضوابط و طی مراحل قانونی نباید بهانه ای برای تعلل و زمان بر شدن ترخیص کالا شود.
در ادامه جلسه بعد از عرضه گزارشی از روند تأمین و تولید واکسن در کشور، رئیس جمهور با تصریح بر این نکته که تأمین و تولید واکسن و واکسیناسیون مردم اولویت نخست کاری دولت می باشد، اظهار داشت: امروز واکسیناسیون گسترده و حداکثری برای حراست از سلامت مردم، در راس همه برنامه ها و اقدامات دولت قرار دارد.
روحانی اضافه کرد: با وجود فشارها و تنگناهای تأمین مالی ناشی از جنگ اقتصادی و تحریم های غیرانسانی دشمن، بخش های مختلف دولت کوشیده اند با وجود محدودیت هایی نظیر کمبود واکسن در جهان و تقاضای بالا از جانب همه کشورها، سایر موانع را از مسیر تأمین واکسن برطرف کنند و با همکاری و همراهی تمامی دستگاههای دولتی و حاکمیتی و بخش خصوصی تمامی ظرفیت های کشور را در تأمین واکسن فعال کنند.منبع:

1400/01/31
19:47:11
5.0 / 5
1115
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد